Řidič při policejní honičce převrátil BMW na střechu. Foto. PČR

59letý řidič bavoráku ujížděl policii, vyletěl z dálnice a skončil na střeše

Ošklivou nehodou s vážným zraněním skončila dnes brzy ráno policejní honička na Mladoboleslavsku. 59letý řidič BMW ujížděl policii a přitom havaroval.

Nečekaný spád nabrala běžná policejní kontrola ve středu 2. srpna kolem půl jedné v Průmyslové ulici v Kosmonosech u Mladé Boleslavi. Policisté chtěli zkontrolovat projíždějící BMW. Řidič ale na jejich výzvu k zastavení nereagoval a místo zastavení pořádně šlápl na plyn.

V tu chvíli začala akce jako z filmu Rychle a zběsile. „Ujíždějící šofér „bavoráku“ ani jednou nezareagoval na opakované výzvy k zastavení v podobě výstražného zvukového a světelného znamení a neustále přidával na rychlosti,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Na nájezdu na dálnici D10 směrem na Liberec se ale řidiči ujíždění stalo osudným. „Nezvládl řízení v pravotočivé zatáčce na nájezdu, kde narazil do svodidel, vlivem čehož přes ně přelétl mimo těleso dálnice, kde dopadl na střechu,“ dodala Richterová.

Policisté se ihned po havárii vydali na pomoc k řidiči, kterého pak společně s hasiči a záchranáři z vozidla vyprostili. Hlídka poté muže předala záchranářům a zjistila, že se jedná o 59letého muže, který má platný zákaz řízení motorových vozidel.

„Těžce zraněného muže transportoval do nemocnice vrtulník, kde mu byla odebrána krev pro zjištění, zda neřídil automobil pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Veškerými okolnostmi, proč muž hlídce ujížděl, se zabývají mladoboleslavští kriminalisté,“ dodala Richterová.