35tunový jeřáb se v Babicích převrátil na střechu. Foto: HZS

35tunový autojeřáb u Říčan zbořil zeď a převrátil se na střechu

Středeční odpoledne nebylo šťastné pro řidiče 35 tun těžkého autojeřábu. V Babicích poblíž Říčan se zřítil z příjezdové cesty a zbořil přitom opěrnou kamennou zeď.

Neobvyklá nehoda se stala v obci Babice poblíž Říčan u Prahy. Řidič 35 tun těžkého jeřábu se snažil projet na pozemek rodinného domu po vyvýšené příjezdové cestě. Ačkoli relativně široká komunikace vypadala stabilně, navíc zpevněná opěrnou zdí, jízda přesto nedopadla dobře.

Pod velkým kolosem se utrhla krajnice a zároveň strhl i kamennou opěrnou zeď. Celý autojeřáb se pak zřítil dolů a převrátil koly vzhůru. Řidič naštěstí z karambolu vyvázl bez zranění.

Jeřáb zvednou odvezou během noci

„Na místo vyjela profesionální jednotka z hasičské stanice Říčany. Po nezbytném zajištění vozidla proti vzniku požáru se hasiči zaměřili na zachycení masivního úniku hydraulického oleje a také nafty z poškozené nádrže. O události byli informováni pracovníci České inspekce životního prostředí,“ informovala mluvčí HZS Středočeského kraje Veronika Švorcová Mocová.

Vzhledem ke značné hmotnosti autojeřábu si vyproštění a následný odtah zajistila majitelka firmy u specializované společnosti.

Tyto práce patrně proběhnou až v nočních hodinách. Veškerá doprava je kvůli uzavření Starobabické ulice odkláněna po místních komunikacích,“ dodali hasiči kolem 18. hodiny.