Vůz Audi skončil po čelní srážce s náklaďákem rozdrcený. Foto: HZS

23letý řidič vjel s Audi před náklaďák, na místě zemřel, pro 19letou dívku letěl vrtulník

Tragická nehoda se odehrála v pondělí večer na silnici od Lanšperku na Dolní Dobrouč na Orlickoústecku. 23letý řidič Audi tam vjel před nákladní vůz. Nehodu nepřežil, spolujezdkyně je vážně zraněná.

Orlickoústečtí dopravní policisté nyní vyšetřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v pondělí odpoledne kolem 16.25 hodin na silnici II/360 u Lanšperku na Orlickoústecku.

„Při dopravní nehodě došlo ke srážce osobního vozu značky Audi a nákladního vozidla Scania. Audi jelo ze směru od Lanšperku na Dolní Dobrouč, nákladní vozidlo jelo opačným směrem,“ upřesnila mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová.

Ke srážce došlo v táhlé zatáčce

Jisté je, že osobní auto najelo před protijedoucí náklaďák, plně naložený kamením. S ohledem na to, že ke srážce došlo v táhlé zatáčce, je možné, že řidič osobního vozu nezvládl řízení, dostal smyk, nebo mohlo mít vozidlo technickou závadu.

„Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření dopravních policistů. Osobní vozidlo Audi policisté zajistili ke znaleckému zkoumání,“ doplnila Muzikantová.

Mluvčí zasahujících hasičů Vendula Horáková uvedla, že osobní auto bylo zcela zdemolované. Hasiči z něj museli vyprostit zaklíněnou spolujezdkyni i řidiče. „Osobní vůz byl doslova zakousnutý pod nákladním automobilem. Hasiči si pomohli navijákem, kterým napasovaný osobní vůz dostali z pod nákladního automobilu. Hydraulické vyprošťovací zařízení jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů bylo plně nasazeno,“ upřesnila Horáková.

Nehoda u Lanšperku má tragické následky

Bohužel i přes všechnu snahu záchranářů třiadvacetiletý řidič osobního vozidla na místě dopravní nehody zemřel, jeho devatenáctiletá spolujezdkyně byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

„Třiačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla z nehody vyvázl bez zranění. Dechová zkouška u řidiče nákladního vozidla vyšla negativně, u zemřelého byl nařízen odběr krve,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Řidiči nákladního vozidla byla hasiči poskytnuta první psychická pomoc.

Z nákladního vozu, plného kamení, bylo třeba přeložit náklad, navíc vytekly provozní kapaliny do zeminy. „Proto byla kontaminovaná zemina odstraněna bagrem. Odstraňování následků tragické nehody trvaly více než pět hodin,“ dodala Vendula Horáková.