Zpěvák Janek Ledecký. Foto: David Sedlecký Wikimedia Commons

Zpěvák Janek Ledecký: Fanouškům Putina na ulici rozbiju drž**!

Zpěvák Janek Ledecký, který často najde pro drsný názor daleko, opět rozvířil vody českého mediálního rybníku. Tentokrát se opřel do „fanoušků“ ruského prezidenta Putina.

U příležitosti pondělního výročí 55 let od vpádu sovětských okupantů do České republiky, vzpomínali na normalizaci politici i mnohé české hvězdy. Zatímco většiny vyjádření jsou taková nijaká ve stylu „nezapomínejme“ a nesmí se to opakovat, zpěvák Janek Ledecký se vyjádřil poněkud bez obalu a ještě k tomu přidal fotky z příjezdu nacistický a sovětských vojsk.

„Včera to bylo 55 let, co do Prahy vtrhli Rusáci. Bylo mi 6 let a chystal jsem se do 1. třídy. A pamatuju si to, jako kdyby to bylo včera. A jenom 29 let před tím Prahu a vše co zbylo z ČR obsadili Německý náckové. Který tady (oproti tomu, co nás učili ve škole) naprosto otevřeně polovina Pražanů vítala,“ napsal na svůj Facebook a pak přiostřil:

„Nebudu hodnotit, kdo jsou větší prasata. Jestli ti co vítali na Václaváku nácky, nebo ti, co se jim tak báječně ulevilo, když sem v roce 68 dorazila ta ruská, většinou negramotná soldateska. Protože to je pořád ta stejná parta. Tak jako Stalin, Hitler, Putin… Dějiny mají tu vlastnost, že se opakují. Jako přes špatně založený kopírák. Ale opakují,“ uvedl zpěvák.

Ale tím rozhodně neskončil. „V téhle souvislosti bych rád požádal všechny ty anonymní, za internetovými profily schované fanoušky Putina – ukažte, že máte koule přihlásit se k tomu fašounovi veřejně. Až se potkáme na ulici. A já se pokusím vám rozbít držku. I když budete mít o 30 kilo navrch a boxerskou průpravu k tomu. Aspoň to zkusím. Abych se mohl svým dětem podívat do očí,“ uzavřel Janek Ledecký.

Své fanoušky na Facebooku tím ale rozdělil na dva tábory. Zatímco jedni jej chválí, druhé pořádně naštval. „Naprostý souhlas, pane Ledecký,“ napsal Zbyněk Filípek. „Pane ledecký, klesnul jste na úplné dno. Na tohle lidi nezapomenou,“ kritizovala naopak Soňa Záhorková. Mnozí mu vytýkají, že obě události zkrátka nemůže srovnávat.