Porotcem pořadu České na grilu je Zdeněk Pohlreich. Foto: Nextfoto

Zdeněk Pohlreich a Česko na grilu už dnes v televizi nebudou! Prima pořad zařízla!

Kdo hledal v televizním programu v sobotu večer další díl soutěže Česko na grilu, kde je jedním z porotců slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, ten měl smůlu. Prima pořad v sobotu zařízla!

Pořad Česko na grilu dnes diváci na televizních obrazovkách nenajdou! Televize Prima ho totiž v hlavním víkendovém vysílacím čase zařízla. Je to důsledek nevalné sledovanosti. Ačkoli si televize od tohoto formátu hodně slibovala, nakonec jej převálcovaly pořady na konkurenčních televizích.

Prima proto zatáhla za záchrannou brzdu, protože kvůli nízké sledovanosti přicházela o desítky milionů z reklamy a místo Zdeňka Pohlreicha nasadila osvědčený seriál Polda, který naopak Primě dělá velkou sledovanost.

Co potopilo pořad Česko na grilu?

Zatím se spekuluje, proč nový formát neuspěl, když Pohlreich svým pořadem Ano, šéfe!, v němž napravuje špatné restaurace, dělá Primě dlouhodobě slušnou sledovanost. Dokonce se televize rozhodla letos natočit novou řadu Ano, šéfe!

Vedení televize Prima navíc sázelo na to, že v Česku, kde snad každý v létě griluje, bude mít právě pořad o grilování a dobrém jídle úspěch. Zvlášť, když se velké sledovanosti těší pořad MasterChef, což je velmi podobný formát.

Jenže vaření je na obrazovkách už moc a navíc se pořad příliš nepovedl technicky. Diváci nechápali, k čemu je v pořadu moderátorská dvojice Zástěra – Pagáčová, která tam působí, jakoby přebývala. Soutěži chybí konkrétnější pravidla, soutěžící často vaří, co je napadne a také natáčení venku pořadu, použitá hudba a střih pořadu ubírají napětí.

Česko na grilu Prima přesunula na pondělí

Zkrátka diváci mají jasno: pořadu Česko na grilu něco chybí a tak se v hlavním vysílacím čase propadl na dno. Uvidíme, jak zájem diváků ovlivní seriál Polda, který Prima nasadila na sobotu proti veleúspěšnému vědomostnímu pořadu TV Nova Superlov.

Pořad Česko na grilu ale diváci, kteří si ho oblíbili, přece jen mohou dokoukat, Prima jej nezařízla úplně, ale přesunula na pondělní pozdní večer.

Legendární pořad Ano, šéfe! se vrací. Zdeněk Pohlreich se opět pustí do restaurací!