Martin Mikýř Mikyska vzal Survivor 2024 poněkud po svém. Zdroj: Voyo

Zákulisí Survivor: Moderátor Ondřej Novotný zuří kvůli Mikýřovi, rozděluje i diváky!

Je tady teprve 3. díl Survivor 2024 a moderátor Ondřej Novotný už má nervy ze soutěžícího Martina Mikýře Mikysky. Jeho chování se mu může vymstít, varuje moderátor.

Chování Martina Mikysky alias Mikýře, který je známý svými provokativními videi na Youtube už pořádně rozčiluje i moderátora Ondřeje Novotného a některé diváky reality show Survivor Česko a Slovensko.

Reality show je postavená jako sociální experiment, kdy skupina lidí o hladu, na dešti, spalujícím slunci a bez spojení se světem musí na ostrově v Dominikánské republice společně bojovat o odměny a imunitu. Zároveň bojovat každý proti sobě, aby na ostrově vydrželi co nejdéle a vyhráli pohádkovou odměnu 2,5 milionu korun.

O vyřazení soutěžícího rozhoduje hlasováním kmen, který prohraje souboj o imunitu. Následně jde vyřazený hráč do duelu se soupeřem, kterého vybere hráč, jenž vyhrál osobní imunitu. Tak to funguje už dlouho v Survivoru po celém světě.

Survivor 2024: Nečekaná kmenová rada

Jenže Martin Mikýř Mikyska přišel do Survivoru bojovat po svém a čaruje intrikami, které nikdo nečekal. Imunitu, jež vyhrál předal Sebastianovi a ten ho v zápětí poslal do duelu. Ještě před tím Mikýř přesvědčil kmen, aby hlasoval pro vyřazení zpěvačky Adély Krejdlové. Tu pak v duelu, v němž měli co nejrychleji sestavit skládačku, vyřadil.

Kromě toho spoluhráče z kmene Titánů i některé diváky rozčiluje rádoby vtipnými hláškami, na všechno nasazuje ironii a legraci si dělá i z moderátora Ondřeje Novotného. Pro část diváků je to nakopnutí hry něčím novým, část diváků naopak začala Mikýře nesnášet s tím, že hru kazí.

„Pojímá to jako svoji show. Věděli jsem od začátku, že to tak bude, už když Nova představila casting, tak jsem si říkal, co to je?“ prozradil ve svém recapu na Yess TV moderátor Ondřej Novotný.

Novotný: Mikýř přišel dělat jen svou show

„Bylo mi jasné, že minimálně ze začátku nejede hrát Survivor, ale dělat show. Pro mě jako moderátora to je výzva, protože mi do věcí bude házet vidle, prosazovat svoje přístupy,“ říká Novotný.

Survivor 2024: Další slavná hráčka vypadla! Fanoušci ji vyfotili na letišti. O koho jde?

To, co předvedl s první kmenovou radou byl podle něho od Mikýře obrovský risk. Diváci totiž vidí jen útržky dění a duel, který v televizi trvá pár minut, se ve skutečnosti hrál přes 20 minut. „Mikýř byl úplně mimo, stál tam, nadával a říkal, že mu nefunguje hlava, že neví, co s tím má dělat,“ prozradil Novotný.

„Adéla byla asi dvakrát nebo třikrát od toho, že by jí to mohlo správně zapadnout. Čistě hypoteticky byl Mikýř neskutečně blízko tomu vypadnout,“ říká Novotný. Nakonec měl Mikýř velký kus štěstí a skládačku sestavil rychleji.

Titáni ještě nemají ani oheň

„Jeho nastavení v prvních pár dnech, které přežil díky vítěznému duelu je takové: Mám v paži a hraju si svou hru, kterou jsem si přijel hrát – předávat imunitu, nechat se nominovat do duelu, řídit kmen,“ zlobí se moderátor Survivor 2024.

Mikýřovi se vysmál i za machrování, že umí rozdělat oheň. „Přitom nerozdělal nic. Nechápu, že ani jeden z nich se na to nepřipravil, rozhodně se to nedá udělat točením klackem a lukem na dřevě,“ říká Novotný.

Kdo jako první vypadl ze Survivor 2024? Ornella Koktová překvapila, Mikýř šokoval!

Podle loňské účastnice Kateřiny Kundosaki Kinderové počínání dehonestuje hru. „Je v tom hodně pravdy, zároveň byl vybrán, a tak má nějakou úlohu,“ namítá ale Novotný.

Ondřej Novotný: Survivor nakonec semele každého

Časem podle něho bude Martin Mikyska i ostatním vadit a ti, co přijeli hru hrát tak, jak se má a vyhrát, se ho budou chtít zbavit. Je teď na něm, jak s tím bude pracovat. „Být třídní šašek je těžká role a ono se to ostatním začne postupně zajídat. Pak se to zajídá i tobě, když je dlouho hlad, hra tě začne kousat,“ podotýká Novotný.

Dodal, že vždy říká všem: „Neboj se nic, nechme to být, ta hra si najde cestu. Hra to vždy vyřeší správně, od toho je Survivor sociální experiment. Ten je dokonalý v tom, že vztahy mezi lidmi neokecáš a neprovtipkuješ se jen tak do finále,“ varuje Ondřej Novotný.

Zároveň ale dodal, že nechce mít v Surviuvoru lidi, kteří si to jdou jen vyzkoušet, nebo si hru předělávat podle sebe. „Na Mikýře se musím pokaždé mentálně připravovat, on je schopný mi dávat úplně šílené odpovědi jen, aby udělal nějaký vtip. Ostatní to při nástupu rozčiluje, musí tam stát déle, než se rozhovory natočí,“ říká Novotný a přidává příklad:

„Začne na mě mluvit rádoby maďarsky a nebo nahodí nějaký joke. Je to věc, která mu kreslí terč na záda. V americké verzi by hned hráči řekli, že se ho musí zbavit, protože je silný,“ dodal moderátor.

Tak se nechme překvapit, jak Mikýř vydrží dlouho v Survivor Česko Slovensko 2024. Třetí a čtvrtý díl uvede Voyo v úterý 5. a ve středu 6. března 2024. První díly pak začne tento týden vysílat také televize Nova.

Survivor 2024: Další slavná hráčka vypadla! Fanoušci ji vyfotili na letišti. O koho jde?