Herečka a influencerka Nikol Štíbrová. Foto: Nextfoto

Za znásilnění dcery podmínka? Nikol Leitgeb zuří kvůli rozhodnutí soudu

Herečka Nikol Leitgeb burcuje veřejnost a média, aby reagovala na zvláštní rozhodnutí soudu, který potrestal dřevorubce, jenž zneužíval svou dceru, pouze podmínkou.

Dřevorubec z Brněnska podle soudu opakovaně a dlouhodobě znásilňoval vlastní dceru. Podle justice se to dělo několikrát týdně do půlky roku 2022. Původně za to u soudu dostal trest tři roky vězení.

Odvolací senát Krajského soudu v Brně ale minulý čtvrtek šokoval oběť i odbornou veřejnost. Podle serveru Seznam zprávy totiž muži zmírnil tříletý trest vězení na podmínku. „Zohlednili jsme i to, že podle znalce nemělo jednání na nezletilou naštěstí zásadní negativní dopad a je velká pravděpodobnost, že její obtíže úplně zmizí,“ sdělila Seznam zprávám soudkyně zpravodajka Mária Petrovková.

Jenže ve skutečnosti se sama znásilňovaná dcera několikrát pokusila o sebevraždu, podle serveru naposledy před několika dny, kdy skončila na jednotce intenzivní péče. To skutečně nevypadá, že by na ní násilí otce nemělo žádné trvalé dopady, jak tvrdili znalci.

Totální selhání justice, zuří Nikol Leitgeb

Případ zpočátku zajímal jen Seznam zprávy a to šokovalo herečku Nikol Leitgeb (Štíbrová), která dokáže silou svého Instagramu rozpohybovat veřejné dění. Dokáže například přimět lidi, aby přispívali na postižené či jinak znevýhodněné lidi a podstatně jim tak mění život k lepšímu.

Že by soud potrestal dřevorubce za zneužívání vlastní dcery pouze podmínkou, ji rozpálilo doběla. „Je to bagatelizace násilí na dětech. Totální selhání justice,“ zuří Leitgeb. „V hlavě mám milion otázek. Co to je za soudce? Kolik toho už tímhle systémem soudili? Co všechno nevíme a nikdy se nedozvíme?“ ptá se herečka a influencerka.

A zkritizovala, že se o to hned nezajímala veřejnost a média. „Proč o téhle kauze neinformují i jiná média než Novinky? Tohle jsou přece zásadní události. Co na to Ministerstvo spravedlnosti?“ ptá se Leitgeb.

K Leitgeb se přidala Danuše Nerudová

Včera se k ní připojila i prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. „Lidsky je mi špatně a nechápu, jak je možné, že tyto rozsudky v dnešní době stále vznikají. Tvrzení, že nezletilá oběť nemá po dvou letech znásilňování trvalé následky je vrchol nehoráznosti a naprostá ignorance utrpení, kterým si oběti procházejí,“ kritizuje Nerudová.

Hodnotit a zjednodušovat rozhodování soudů je pro veřejnost vždy velmi problematické a nepřísluší politikům. „Na druhou stranu justice má chránit ty nejzranitelnější z nás. Podobné rozsudky říkají obětem, že spravedlnost pro ně nemáme,“ dodala Nerudová.

1 názor na “Za znásilnění dcery podmínka? Nikol Leitgeb zuří kvůli rozhodnutí soudu”

  1. I mě pobouřil případ Aničky a tak jsem zde níže napsal článek a pokud s ním souhlasíte, tak jsem vás chtěl poprosit o pomoc s jeho zveřejněním v různých médiích.
    V minulosti jsem v cizině “venčil ” odsouzené a chodil mezi narkomany a kriminálníky co chtěli přestat s drogami nebo alkoholem. Překvapilo mne, že mnozí z těchto lidí měli větší cit pro spravedlnost než soudci a tak někdy násilníkům co ubližovali ženám, dětem nebo starým lidem ve vězení skutečnou spravedlnost předvedli.
    Zdraví Patrik Popp
    Zde je článek:

    Místo aby odvolací soud který s naprostou lhostejností předhodil znásilňovanou Aničku pedofilnímu násilníkovi uznal svoji chybu, tak přišli s ještě další neskutečně absurdní konstrukcí kocourkovské argumentace, z níž prakticky vyplývá – dle argumentů proč násilníka osvobodili, že pokud se některá žena s někým dobrovolně vyspí, tak pak už má ten muž právo takovou ženu opakovaně beztrestně znásilňovat a také vydírat, aniž by mu hrozilo vězení.
    Tak to se nám páni Brněnští soudci zase předvedli!
    Bohužel je to trend kašlání na oběti a rozplývání se nad chudáčky násilníky který se nejen v naší společnosti znovu a znovu objevuje. A jako vždy tím trpí především ženy a děti, kteří jsou bezcitnými násilníky, znásilňováni mláceni, zraňováni nebo zabíjeni aniž by se jich někdo pořádně zastal a násilníků je zbavil.
    Z soudních rozhodnutí, kdy lidé kteří by podvodným způsobem získali peníze aniž by to ohrozilo privátní osoby (jen neživé společnosti) dostávají 5 až 10 let vězení zatímco násilníci co doslova ničí osudy a životy týráním žen a dětí uniknou zcela vězení, je vidět, že spravedlnost v naší společnosti je pořádně slepá, nevyvážená a podléhá během času závanům módy.
    Ti ředitelé bank, kteří v 90 letech způsobili stamilionové ztráty poskytováním půjček různým mafiánům a podvodníkům, nejenže nebyli potrestáni, ale dokonce dostali při odchodu milionové odstupné, zatímco v minulém roce se náhle rozhodl vrchní soud Aleše M. odsoudit k 5 letům vězení, za to, že poskytl půjčky podvodníkům s dotacemi a paní co jim prý jen vyřizovala faktury dostala dokonce 9 let vězení! To jsou nám zvraty ve spravedlnosti a trestech!
    Přitom nebezpečnost oněch žen nebo Aleše M pro společnost je mizivá nebo nulová, zatímco násilník co znásilňoval Aničku je nebezpečím jak pro ní, tak pro její sourozence i pro další ženy a děti. To nám ovšem říká jen pouhý zdravý selský rozum, nikoliv právnické vzdělání.
    Právo bránit se násilníkům jak to jen jde je také v Česku soustavně porušováno a je upíráno obzvláště ženám. Uvidíme jak dopadne soud s Ukrajincem kterého 5 násilníků v Brně napadlo, povalili ho na zem a mlátili ležícího na zemi, který si “dovolil” bránit se nožem. Stydím se za soudce kteří si dovolili odsoudit k vězení ženu kterou partner, nebo manžel soustavně mlátil, sužoval, i jí vyhrožoval smrtí a protože společnost nebyla ochotná jí před takovým násilníkem ochránit, tak měla tu drzost, že se nenechala umlátit a sama toho násilníka zabila.

    je sprosté a absolutně nespravedlivé když společnost není ochotná takového násilníka odstranit pryč z jejího života do vězení – pokud možno na doživotí. Pak ale nemá právo jí odsuzovat když jí přinutili aby se zachránila zabitím, někoho, kdo je pro ženy i společnost jen stálou hrozbou a přítěží.

    Odvolací soud prý poukazoval na znalecký posudek, podle kterého by opakované znásilňování Aničky do budoucnosti nemělo mít na dívku zásadní negativní dopad. Ta se ale pár dní po verdiktu pokusila o sebevraždu. Takže buďto soudci a znalci v tomto ohledu žvanili nesmysly, nebo měli pravdu, že sebevražedný pokus nezpůsobilo znásilňování, ale k jejímu utrpení zcela bezcitný verdikt, který jí dal najevo, že společnost na její utrpení kašle a soud jí nechce před násilníkem ochránit, ale víceméně jí posílá nazpět do stejné domácnosti s násilníkem když její pobyt u babičky je problematický. Pokud se již předtím pokusila o sebevraždu, tak to ukazuje, že znásilňování na ní mělo negativní dopad, zrovna tak jako k ní lhostejný verdikt který brněnský soud spáchal.
    Je potěšující, že to co si Brněnský soud dovolil, nepobouřilo jen laickou veřejnost ale i rozumné soudce a právníky. Je na čase, aby už soudci zakročili proti násilníkům, pochopili, že lidé mají právo se násilníkům bránit i se zbraní, a nebyli lhostejní k obětím napadení a násilí a aby drakonické tresty nedávali jen lidem, kteří podpisem nějakého papíru způsobili společnosti (nikoliv člověkovi) finanční újmu, ale dávali je násilníkům kteří doposud chodili od soudu za násilí a znásilnění bez vězeňského trestu. Protože na kolik korun si cení soudci utrpení, mlácení a hrůzy z šikany žen a dětí kterým násilníci zničili život aby už konečně vynesli stejně přísné drakonické tresty jako vůči podvodníkům nebo tomu co jim jen zařídil půjčku, tak jako Aleš.M ????

Diskuse uzavřena.