Z Peče celá země v 6. díle vypadl Martin. Zdroj: ČT

Valentýnský díl Peče celá země zlomil vaz Martinovi. Soutěžící prozradili, koho mají doma!

Oblíbená soutěž Peče celá země má za sebou už 6. díl a začíná přituhovat. Tentokrát se pečení točilo kolem Valentýna a nevydařilo se soutěžícímu Martinovi.

Šestý díl soutěže Peče celá země byl ve znamení svátku všech zamilovaných, protože Valentýn, který se slaví 14. února, se nezadržitelně blíží. Soutěžící tak měli za úkol připravit dorty pro své milované.

Nejprve bylo úkolem vytvořit takzvaný number cake, tedy dort ve tvaru čísla. Ten se nejčastěji dává k narozeninám. Soutěžící ale neměli k dispozici žádné formy a museli tak vytvořit tvar čísla sami například vyřezáváním.

Nejmladší soutěžící Vojta, který studuje na doktora, přitom prozradil, že je single a tak nemá komu dort věnovat. „Vzhledem k tomu, že to má být číslo k Valentýnu a já jsem single, tak jsem nejdříve říkal, že udělám číslo nula, ale bál jsem se, že by nula byla moc jednoduchá pro porotu. Tak jsem si našel číslo, které znamená harmonii,“ řekl Vojta.

Peče celá země: Koho mají doma soutěžící?

Dort vytvářel ve tvaru čísla 69, které může znamenat i jistý dvojsmysl, což rozesmálo porotce Josefa Maršálka i Míšu Landovou. „Šedesát devět? To je blíženec ne? Já si o tom samozřejmě myslím, co chci,“ smál se Josef Maršálek.

Zuzana pekla dort ve tvaru třináctky. „Pro někoho je to šťastné číslo, pro mě to je důležité hlavně proto, že máme v rodině tři ženy narozené třináctého,“ prozradila Zuzana. Tereza zase pekla dort ve tvaru čísla 45. „Je to romantický příběh, znázorňuje to dva největší dárky, které jsem kdy manželovi dala – herní konzoli čtyři a herní konzoli pět,“ smála se Tereza.

Martin pekl dort sám pro sebe, a to ve tvaru čísla 40. „To proto, že letos budu mít čtyřicáté narozeniny. Tím oslavuji, že se člověk má mít rád a má si věřit, aby vše zvládnul,“ řekl Martin.

Klára upekla dort pro svého manžela a to ve tvaru data jejich svatby, která se konala 5. 7. „Dělám ho z věcí, které má rád, takže postup jako při tiramisu,“ dodala Klára.

Nebezpečný úkol v Peče celá země! Soutěžící museli louhovat pečivo, nedařilo se Zuzaně

Velký romantik je také Roman, který upekl dort manželce, s níž jsou už krásných 25 let. „Zdeňko, peču to pro tebe k Valentýnu, mám tě moc rád a udělám to pro tebe z lásky,“ vyznal lásku přes kameru své ženě Roman. „Uteklo to jako voda, ale jsme stále stejně mladí a plní elánu,“ pochvaluje si Roman.

Také Kristýna pekla dort pro svého přítele. „Dávám mu na dort které připomínají věci, které má rád, ale jsou i naším společným koníčkem. Máme rádi hory a také mu připomínám, že je skvělý doktor, velmi si ho vážím,“ popsala Kristýna, která dort upekla ve tvaru roku narození partnera, tedy 89.

Čokoládový dort s malinami i butikové dorty

Na soutěžící opět čekala i technická výzva v podobě skoro zapomenuté delikátní pochoutky, převlečené do moderního a romantického hávu. Vytvářet měli čokoládový dort s malinami ve tvaru srdce, který museli upéct s použitím takzvaného ptačího mléka. To je cukrovinka, která se vyrábí v Polsku od roku 1936.

Ve třetí kreativní výzvě připravovali soutěžící pět druhů originální butikových dortíků. To jsou miniatury cukrářského umění.

Z Peče celá země vypadl Martin

Nejlépe se v 6. díle vedlo Kristýně, která se stala pekařkou týdne. „Určitě si to právem zaslouží, vidíme, že progresivně roste a nasává naše rady,“ řekla porotkyně Michaela Landová.

Naopak se tentokrát nejméně dařilo Martinovi. „Martinovi docházel dech a měl jsem pochybnosti, jestli měl ještě nějaká esa v rukávu,“ řekl porotce Josef Maršálek.

„Myslím, že osobně vnitřně už jsem tady trochu přesluhoval a že by to bylo už jen horší a horší,“ zhodnotil sám sebe Martin.

V soutěži tak už zbývá jen šest soutěžících a tedy zřejmě tři díly před finále letošní řady. Napětí tak jistě bude postupně gradovat. Sobotní díl si můžete přehrát i zpětně v iVysílání České televize.

V příštím 7. dílu se budou péct pravé americké donuty, náročné louhované pečivo a soutěžící budou muset upéct a postavit půlmetrovou eklerkovou věž.

Nebezpečný úkol v Peče celá země! Soutěžící museli louhovat pečivo, nedařilo se Zuzaně

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru