Mladík kouřil bond v přímém přenosu Televizních novin na Nově. Repro: TV Nova

Trapas na Nově! Mladík „hulil“ v přímém přenosu Televizních novin

Diváci Televizních novin v pátek večer dostali více informací, než by si bývali od televizních zpráv přáli. Mladý muž „vyhulil“ bong v přímém přenosu televize Nova.

Tohle diváci Televizních novin televize Nova určitě nečekali. Kromě informací o cenách potravin totiž v pátek večer dostali i poněkud nečekanou informaci – jak vykouřit bong.

V okamžiku, kdy moderátor Televizních novin Martin Pouva zpovídal analytičku Lenku Zlámalovou, za ní v parku nakráčel mladík v bílém triku s PET lahví. V ní měl odkapávající kapalinu a nad ní látku, kterou v láhvi zapálil.

Postupně se přibližoval ke kameře a když byl co nejblíže, láhev protřepal a vzniklý kouř vdechl. Druhý mladík si to zpovzdálí natáčel na mobil. Následně se dvojice jakoby nic otočila a odešla.

Kouř v PET láhvi

Pravděpodobně mladík použil takzvaný bong, ten se dá vyrobit právě z plastové lahve. Návod na výrobu dnes mladí najdou na internetu, podle jednoho takového jde o upravenou PET lahev částečně naplněnou vodou, do láhve je zastrčená trubička s „bylinkami“, které se zapálí a kouř pak stoupá lahví nahoru vyčištěný přes vodu.

Zda bude na situaci nějak reagovat televize Nova, zatím není jasné. Každopádně přímé přenosy jsou vždy rizikové. Nezřídka se stane, že k redaktorům v terénu někdo přijde, nebo se stane jiná nečekaná událost.

Stačí si pustit silvestrovské Televizní noviny, kde není o přeřeky či technické komplikace nouze. Například si diváci mohli připomenout situaci, kdy reportér při živém vstupu neslyšel otázky ze studia a dál se už v živém přenosu různě kroutil, procvičoval mimiku, vyplazoval jazyk a vůbec netušil, že už ho diváci sledují. Zkrátka živé vstupy jsou stále adrenalin.

Morávková a Čenský se pořádně zapotili. Do studia vtrhla Jana Kratochvílová