Voyo nabídne pokračování seriálu Metoda Markovič. Zdroj: Nova

Televizní aplikace Voyo chystá novinky, platí si ji už 800 tisíc diváků, uvedla TV Nova

Streamovací službu Voyo si v polovině března platilo již více než 800 000 uživatelů v České republice a na Slovensku. Na další sezónu chystá řadu novinek.

Streamovací služba Voyo, kterou provozuje televize Nova, narostla za poslední tři roky téměř čtrnáctkrát. V současnosti si jej platí přes 800 tisíc diváků.

„Vnímám jako obrovský úspěch, že Voyo za pouhé tři roky od restartu překonalo hranici osm set tisíc předplatných v jeden okamžik. Voyo je tak nejsilnější lokální streamovací služba a už se s přehledem může na našem trhu poměřovat i s nejsilnějšími globálními hráči,“ říká generální ředitel TV Nova Daniel Grunt.

Nova chce pro Voyo milion předplatitelů

Nova má však s Voyo i další smělé plány. „Velmi rychle překonáváme dílčí cíle a blížíme se k tomu hlavnímu – jeden milion předplatitelů do konce roku 2025,“ uvedl Grunt s tím, že diváci si Voyo zapínají na průměrně 15 hodin týdně.

Podle šéfky digitální divize Novy Lucie Oravčíkové si za poslední rok přehráli diváci 603 milionů videí.

Klíčovým pilířem nabídky Voyo je lokální obsah představovaný nejen českými filmy a seriály, ale také původními formáty pod značkou Voyo Originál. Historicky první minisérií z dílny Voyo Originál byl Případ Roubal režisérky Terezy Kopáčové. Ten vzápětí získal hned dvě nominace na Českého lva.

Následovaly jej neméně úspěšné série Guru, komediální Národní házená, úspěšná Iveta, Jitřní záře, Gumy nebo Král Šumavy: Fantom temného kraje, který minulý rok získal nominaci na Českého lva.

V letošním roce proměnila nominaci Matematika zločinu a skleněnou sošku si z prestižního udílení odnesla  kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie. Zatím posledním Voyo Originálem je kriminální série Metoda Markovič: Hojer, jež získala mezinárodní ocenění na Festivalu Serial Killer a sklízí velký ohlas nejen u diváků, ale i u odborné veřejnosti. Fanoušci kvalitních detektivek se mohou těšit na další sérii s legendárním vyšetřovatelem Jiřím Markovičem, který se vrátí s případem dopadení tzv. spartakiádního vraha Straky.

Nova chystá pro Voyo novinky

„Stále rostoucí počet předplatitelů na Voyo je pro nás důkazem, že sázka na prémiový lokální obsah je tou správnou cestou,“ uvedla Silvia Majeská, programová ředitelka TV Nova.

Již v květnu bude mít premiéru dlouho očekávaná třetí řada minisérie Iveta z produkce Voyo Originál. Dále pak se ještě letos na Voyo objeví pokračování Krále Šumavy režiséra Davida Ondříčka.

Mimo Voyo Originály a širokou nabídku filmů a seriálů nejen z Česka a Slovenska, ale i ze zahraniční produkce, mají předplatitelé na Voyo k dispozici také živá vysílání kanálů TV Nova a TV Markíza. Diváci zde naleznou přes 800 českých filmů, což je největší nabídka na trhu, dále pak přes 2 000 titulů a přes 17 tisíc hodin zábavy.

Podrobnosti o novinkách na Voyo:

Novinky na Voyo: nová řada Sex O´Clock, Studna, Hojer i dokument o Kauze Kramný