Druhou řadu dostane oblíbený seriál Sex O´Clock. Foto: Nova

Novinky na Voyo: nová řada Sex O´Clock, Studna, Hojer i dokument o Kauze Kramný

Více než pět stovek premiérových hodin, 25 projektů o 521 epizodách nejrůznějších žánrů aktuálně připravuje Skupina Nova do vysílání nebo pro uvedení na Voyo.

Řady sérií z dílny Voyo Originál rozšíří Studna v režii Terezy Kopáčové, komediální seriál Natalie Kocábové a Jana Hřebejka Pád domu Kollerů, nová řada úspěšné Metody Markovič nebo návrat seriálu Sex O´Clock.

Diváci TV Nova se dočkají odlehčených detektivek Vraždy v Kraji s Ondřejem Sokolem nebo Buldok z Poděbrad producenta Tomáše Baldýnského, který se nedávno vrátil do producentského týmu Skupiny Nova. V přípravách je také seriál producentského hitmakera Tomáše Hoffmana Milionáři.

Nova i Voyo se také více zaměří na dokumentární série. Novinkou bude Kauza Kramný nebo Rigo. Voyo u diváků boduje, aktuálně si ho předplácí už více než 800 tisíc lidí.

Voyo nabídne seriál Studna

Nabídku sérií z dílny Voyo Originál, které jsou založeny na skutečných událostech, doplní šestidílná Studna – příběh manželské a rodičovské lásky, který traumatizoval Československo a budí zvědavost dodnes. Dobový seriál se vrací k počátkům vztahu manželů Jelínkových z Vonoklas a pro Voyo jej natáčí respektovaná režisérka Tereza Kopáčová podle scénáře Mira Šifry a Kristiny Májové.

V hlavních rolích se objeví David Švehlík, Johana Matoušková a Filip Červenka. „Která holka by se nezamilovala do šarmantního Standy? Byl okouzlující, uměl velká gesta. Ale někde hluboko uvnitř v něm doutnal problém. Studna pro mě není jen fenomén, který stále fascinuje, senzace i noční můra několika generací. Našla jsem v ní silné téma, které považuji za důležité převyprávět,“ říká Tereza Kopáčová.

Metoda Markovič se zaměří na spartakiádního vraha Straku

Série Metoda Markovič: Hojer se stala nepřehlédnutelnou událostí jarní sezony na Voyo. Už loni získala na mezinárodním festivalu Serial Killer jako první tuzemský seriál hlavní cenu a záhy po premiéře se stala historicky nejúspěšnějším seriálem značky Voyo Originál. A začaly přípravy nové řady.

Ta zmapuje další slavný případ legendárního kriminalisty Jiřího Markoviče – dopadení a usvědčení „spartakiádního vraha“ Jiřího Straky. „Jsem rád, že první řadu ocenila jak odborná, tak širší veřejnost. Je to pro nás samozřejmě závazek, abychom i v druhé sérii naplnili – a možná i předčili – divácká očekávání. Můžu naznačit, že bude v lecčem jiná a Markovičova metoda v ní bude procházet těžkými zkouškami,“ říká kreativní producent Voyo Tomáš Hruška.

Chystá se komediální seriál Pád domu Kollerů

V přípravách jsou komediálně laděné příběhy o rodině pro celou rodinu. Do života jedné takové dá nahlédnout seriál podle scénáře Natalie Kocábové v režii Jana Hřebejka Pád domu Kollerů.

„Komedii o tom, co se může stát a taky stane, když si domů vezmete své stárnoucí a stále dominantní rodiče, jsem chtěla napsat už dlouho,“ říká autorka scénáře Natalie Kocábová a pokračuje: „Jednak se kolem mě rojila spousta takových příběhů a jednak jsem si všimla, že se o tom zas tak moc netočí ani nepíše.“

Do hlavní role svérázné matky rodu obsadil režisér Jan Hřebejk slovenskou herečku Božidaru Turzonovovou.

Druhá řada seriálu Sex O´Clock

Do jiné „dysfunkční“ rodiny se s druhou řadou vrátí do vánočního Zlína Sex O´Clock. „Vše se motá kolem nejvíce stresujícího období, tedy okolo Vánoc a Nového roku. Cukrkandlový vánoční kýč od nás ale nečekejte,“ uvádí režisérka a scenáristka Karolina Zalabáková.

Další krimi seriály Vraždy v Kraji a buldok

Prvním z projektů, které po svém návratu pod křídla Novy vyvinul Tomáš Baldýnský, bude osmidílný Buldok z Poděbrad, komediálně laděný krimi seriál se Sabinou Remundovou a Markem Adamczykem v hlavních rolích.

Podobně odlehčené vyšetřování zločinů slibuje seriál Vraždy v Kraji. Plukovníka Kučeru, slavného vyšetřovatele, který se chystá zvolnit na venkově, v seriálu ztvární Ondřej Sokol.

Hvězdně obsazený seriál Milionáři

Další z rodinných komediálních novinek je hvězdně obsazený seriál Milionáři. V osmi epizodách bude sledovat partu kamarádů, kterým změní život pohádková výhra v loterii. „Říká se, že peníze kazí charakter. Když máte charakter, to dobré, co ve vás je, velké peníze jen posílí.

Co když ho ale nemáte? Co by velká výhra udělala s vámi? Milionáři budou o přátelství, rodinných vazbách a tom lepším v nás,“ uvádí Michal Reitler.

Zaměřeno na dokumentů, třeba o Bartošové

Skupina Nova oznámila v loňském roce, že se více zaměří na dokumentární formáty. Seriál Mirka Vaňury Případ Stodolovi je aktuálně ke zhlédnutí na Voyo. V květnu uvede TV Nova dokumentární triptych Málo mě znáš o životě a kariéře Ivety Bartošové.

Před dokončením je dokumentární cyklus s pracovním názvem Lebo medveď o všech aspektech soužití s medvědem hnědým ve slovenské Poľani. Ten pro Voyo připravuje Miro Remo. K tématu svého nejnovějšího projektu říká: „Jedni volají po ochraně medvědů, druzí po regulaci. Lidé se bojí chodit do lesa, někdy dokonce vůbec vyjít domu. Je situace opravdu tak vážná, nebo jde o účelově vyhrocený konflikt?“

Voyo rozkryje Kauzu Kramný a vraždu jeho rodiny v Egyptě

Kreativní producentkou Voyo je Erika Hníková, která stojí i za dalšími připravovanými dokumentárními formáty. Jedním z nich je pětidílná série o případu, který svého času rozdělil českou společnost – Kauza Kramný. Režisér Petr Hátle se v ní vrací k tragédii v egyptském letovisku z roku 2013, k tomu, co jí předcházelo a co po ní následovalo.

Peter Bebjak, čerstvý držitel Českého lva za minisérii z dílny Voyo Originál Matematika zločinu, připravuje se scenáristou Jakubem Režným dokumentární cyklus Rigo o „nejslavnějším“ slovenském sériovém vrahovi a okolnostech jeho dopadení.

Televizní aplikace Voyo chystá novinky, platí si ji už 800 tisíc diváků, uvedla TV Nova