Mikýř si do duelu vybral Janu. Zdroj: Voyo

Survivor 2024: Drsná zrada na Mikýře! Pro jeho vyloučení hlasovali všichni!

Plný zvratů a napětí byl 26. díl reality show Survivor 2024. Hráči se rozhodli pořádně pohnout hrou a vyřadit jednoho z favoritů soutěžícího Martina Mikysku Mikýře. Všechno ale dopadlo poněkud jinak!

26. díl reality show Survivor Česko a Slovensko 2024, který odvysílalo Voyo ve středu 22. května 2024, se nesl ve znamení dramatických zvratů. Děj se odehrával v období 62. dne, který se reálně natáčel kolem 1. dubna, tedy na Velikonoce. V té době bylo ve hře 9 hráčů.

Nejprve celý kmen svedl náročný souboj o individuální imunitu – soutěžící se museli udržet na lanech natažených na konstrukci nad vodou. Moderátor Ondřej Novotný vždy jedno lano přesekl, někomu se potom podařilo zachytit za jiné lano, někdo spadl do vody. Takto postupně všichni odpadávali, až na posledním laně zbyli Pirát a Tomáš.

26. díl Survivor 2024: Imunitu vyhrál Pirát

Nejdéle ze všech se nakonec udržel Pirát a vyhrál tak individuální imunitu. To zkazilo plány části kmene, který chtěl právě Piráta jakožto nejsilnějšího hráče vyřadit. Nezbylo než hledat jinou „oběť“. Olej do ohně přilil Pirát i tím, že na odměnu, kterou byla luxusní večeře u moře, vzal právě Tomáše, s nímž visel jako poslední na laně a Mártyho, kterému to dlužil za minulou odměnu.

To však rozčílilo Janu a Nikolu, které se cítily podvedené. „Slibovali jsme si v původní alianci, jak se budeme na odměny brát vzájemně,“ prohlásila naštvaná Jana a začala spřádat překvapivý plán. „Je na čase udělat zvrat hry a nečekat tady jen na to, až nás ostatní vyřadí,“ zavelela Jana a spolu s Nikolou, Martinem a Bandurkem dali dohromady plán, že na kmenové radě budou psát Mikýře, jakožto druhého nejsilnějšího hráče a favorita na vítěze.

To ještě nikdo netušil, že s podobným plánem přijde i druhá aliance pod vedením Mártyho, která pochopila, že je čas se Mikýře zbavit, protože představuje riziko do dalších dnů. Márty tak přesvědčil i Piráta, Tomáše a Radka, aby hlasovali pro Mikýře.

Zrada na Mikýře, dostal nejvíce hlasů

Výsledkem byl šok pro Mikýře, když na kmenové radě zjistil, že ho napsalo všech osm protihráčů. To koneckonců bylo nečekané i pro všechny ostatní. O Mikýřově dalším setrvání ve hře rozhodovala nádoba osudu. Jako ostatní vyhlasovaní na kmenové radě si mohl vybrat jednu z devíti nádob. V šesti z nich je krev znamenající konec ve hře, ve třech je voda znamenající duel a tedy boj o záchranu.

A tady přichází další zvrat. Zatímco Kristina a Yenifer si minule vybraly vázu s krví a vypadly tak ze hry, Mikýř měl štěstí a po rozbití nádoby začala vytékat voda. Díky tomu dostal šanci se ve hře zachránit pomocí duelu s hráčem, kterého si sám vybere. Pochopitelně tušil, že hlasy proti němu dala dohromady Jana a tak si právě jí vybral do duelu. „Máme spolu nevyřízené účty,“ zuřil Mikýř.

Během čekání na duel se pak dozvěděl, že proti němu hlasovali úplně všichni. „To tady ještě nebylo, dokonce i Yenifer, kterou jsme neměli rádi, dostala jen pět hlasů,“ rozčiloval se dál Mikýř. Nejvíce ho ranily hlasy od Piráta a Mártyho, které považoval za spojence. „To si beru osobně, je to obrovská zrada a zklamání, do příští kmenové rady vás nechci vidět,“ soptil Mikýř.

V následujícím duelu se tak proti sobě postavili Mikýř s Janou. Za úkol měli rozdělat oheň a ten komu se to podaří rychleji a přepálí provaz nad ohněm, čímž se uvolní závaží a rozbije dlaždici, ten v Survivor 2024 zůstává a pokračuje v boji o 2,5 milionu korun.

Survivor kdo vypadl ve 26. dílu?

Oheň rychleji rozdělala Jana, ale nechala se uchlácholit tím, jak skvěle jí to hoří, jenže plamenům rychle došel dech a naopak později zapálený Mikýřův oheň provaz přepálil rychleji. Po velkém dramatu tak ve 26. díle Survivor 2024 vypadává Jana.

„Chci vám hlavně říci, bojujte a hrajte. Není to o tom dělat si tady kamarády, ale hrát zajímavou hru,“ nabádala ostatní Jana Zicklerová.

Jana se tak připojila ke Kristině a Yenifer v porotě, která bude spolurozhodovat o vítězi Survivor Česko a Slovensko 2024. Ve hře zůstává 8 hráčů – Mikýř, Pirát, Márty, Martin, Bandurko, Radek, Tomáš a jediná žena Nikola. Do konce hry tak zbývá nejvýše pět dílů, což v přepočtu představuje zhruba 8 dnů života na ostrově.

Survivor 2024 nabral na obrátkách, vyhazují hráče v každém dílu, dnes vyletěla Yenifer