Herec Jiří Langmajer se vydal na ledovec Kazbek v Gruzii. Foto: Instagram

Strach o Jiřího Langmajera! Vydal se na pětitisícový ledovec v Gruzii

Oblíbený český herec Jiří Langmajer se s přáteli vydal na zřejmě největší dobrodružství svého života. Snaží se vystoupat na pět tisíc metrů vysokou horu v Gruzii.

Herec Jiří Langmajer už dlouhé roky baví diváky ve filmech i v divadle a lidé o něho rozhodně nechtějí přijít. Není proto divu, že o něho mají mnozí fanoušci strach. Aktuálně totiž zveřejňuje podrobnosti o své cestě s přáteli do Gruzie, kde se snaží vystoupat na pět tisíc metrů vysoký ledovec Kazbek.

Ne, že by snad Jiří Langmajer neměl skvělou fyzičku, ale přece jen takto vysokohorská turistika navíc se sto kilo vážícím batohem už vyžaduje pořádné zkušenosti a trénink. „Jsem ve výšce 2565 metrů. To by nebylo tak strašné, jako to, že nejsem zvyklý nosit takto těžké batohy,“ postěžoval si celý udýchaný na kopcích Langmajer.

„A to mě čeká ještě třikrát tolik, zatím přitom dojdeme teprve do základního kempu,“ řekl Langmajer. Sám přitom přiznal, že jeho fyzička je na takový výšlap přece jen slabší.

„Jsem takovej celej sešroubovanej a nedovyvinutej. Tělo jako komár no, tak se nemůžu divit,“ dodal slavný herec. Ale to neznamená, že mu to zážitek zkazí. „Ale ty výhledy, ty stojí za to,“ ukazuje horské vrcholky kolem sebe.

Již během dneška Langmajerova expedice vystoupala do výšky přes 3000 metrů do základního tábora. „Zítra, nebo pozítří nás čeká výstup na Kazbek dalších 1400 metrů výšky,“ upřesnil herec. „Jako nejsem si jistej, že to dám, ale pokusím se, držte mi palce,“ dodal Jiří Langmajer.