Marek Eben a Tereza Kostková ve finále 12. řady StarDance. Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

StarDance: Marek Eben čelí kritice kvůli narážkám na Dariju Pavlovičovou!

Byly poznámky moderátora Marka Ebena ve včerejším přímém přenosu show StarDance na vítězku soutěže Dariju Pavlovičovou ještě přijatelné?

Některé poznámky moderátora Marka Ebena v přímém přenosu finále 12. řady StarDance, když hvězdy tančí, opět vyvolaly rozporuplné reakce. Například novinář a autor podcastu pro Deník N Filip Titlbach podrobil Ebena ostré kritice na nové sociální síti Threads.

Nelíbil se mu konkrétně tento výraz: „Darija by měla vyhrát, protože je půvabná, roztomilá a nevinná.“ Marek Eben toto pronesl k herečce Pavlovičové před hodnocením poroty po skončení jednoho z tanců během sobotního finále.

Herečka Darija Pavlovičová a tanečník Dominik Vodička nakonec celý 12. ročník StarDance vyhráli, přestože se podle Vodičky od počátku považovali za outsidery.

Novinář: Eben by měl skončit

„Spíš by Marek Eben neměl moderovat,“ dodal k tomu novinář Titlbach a naznačil tím, že jeho poznámky k Pavlovičové coby ženě byly krajně nevhodné.

Je pravdou, že na někoho mohla taková věta působit poněkud lascivně až nepatřičně. Nutno ale dodat, že Marek Eben větu o tom, proč by měla Pavlovičová vyhrát, dokončil slovy: „A taky proto, že v soutěži udělala největší pokrok.“

Podle některých diskutujících měl Eben použít právě pouze druhou část věty, nepůsobilo to jako vyjádření mlsného kocoura v přímé přenosu noblesního elegantního pořadu pro celou rodinu, jakým StarDance je.

Má místy boomer vtipy, je to holt zástupce starší generace. Nevzdělaný v této oblasti určitě je, ale holt to od těch starších lidí asi čekat trochu musíme,“ okomentovala uživatelka Luckaproch. „Nechápu proč ČT tyhle lidi vůbec zaměstnává,“ dodal další uživatel.

„Marek Eben jen složil kompliment“

Jiní naopak Marka Ebena brání. „Prosím o vysvětlení, co je špatného na tom, že Pavlovičové dává komplimenty?“ ptal se jeden z uživatelů nové sociální sítě. „Míval i horší přešlapy, poslední dobou se celkem hlídá,“ dodala uživatelka Jezinkaanna.

Od Ebena to rozhodně není první poněkud nevhodná poznámka. O ženách, které soutěžily ve StarDance se zvláštně vyjadřoval už několikrát. Třeba v roce 2021 měl nevhodné poznámky o kapele, v níž působila zpěvačka Tereza Černochová s názvem Black Milk.

V minulých letech se zase nevhodně vyjadřoval o moderátorce Miluši Bittnerové: „Miluška pochází z Hořic a je stejně jako podkrkonošská krajina svěží a zvlněná.“

Tanečnici Natálii Otáhalovou zase v jednom z kol StarDance uvedl dlouhými samohláskami „Natáálie Otááhalová,“ a dodal, že jej potěšilo, že tak i vypadá: „Ona je celá taková natažená,“ řekl Eben.

FOTO: Celebrity na sobotním finále StarDance

1 názor na “StarDance: Marek Eben čelí kritice kvůli narážkám na Dariju Pavlovičovou!”

  1. A kdo že je to ten novinář? Že řeší hovadiny, místo opravdu vážných témat… Pan Eben je profesionál, na rozdíl od pana Titlblba🤪

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru