Darija Pavlovičová a Dominik Vodička a jejich radost z vítězství ve StarDance. Foto: ČT

Překvapení ve StarDance! Vyhrála herečka Darija Pavlovičová

StarDance 2023 vyhrála herečka Darija Pavlovičová a tanečník Dominik Vodička. Favorité soutěže snowboardistka Eva Adamczyková a tanečník Jakub Mazúch jsou druzí.

Finálový večer v sobotu zakončil letošní 12. řadu tolik oblíbené taneční soutěže StarDance, když hvězdy tančí. Jeden pár vyhrál už na začátku, a to opravdu skvělá moderátorská dvojice Tereza Kostková a Marek Eben.

„Chci vám říct, že desetkrát jsme do toho dali všechno. Přesto vidím na mnoha tvářích úlevu, že už je to naposledy,“ uvítal diváky moderátor Marek Eben a Tereza Kostková.

O vítězství se poprala finálová trojice Eva Adamczyková a Jakub Mazúch, Vavřinec Hradilek a Kateřina Bartuněk Hrstková, Darija Pavlovičová a Dominik Vodička.

Minulý týden před branami finále vypadli Iva Kubelková a Martin Prágr. Napínavý taneční souboj sledovalo rekordních 1,7 milionu diváků. Ti také zahltili hlasovací systém, a tak se objevovaly spekulace, že Ivě Kubelkové někomu nešlo v závěrečném rozstřelu poslat hlas SMS zprávou.

Finálové kolo 12. řady StarDance kromě tří tanců finálových párů přineslo také ohlédnutí za tanečními páry, které vypadly v minulých kolech.

Jasným favoritem celé 12. řady StarDance byl dlouhodobě pár Eva Adamczyková a Jakub Mazúch, který také celou dobu dostával nejvyšší hodnocení od poroty. V posledním díle ale porota velmi chválila také Dariju Pavlovičovou a Dominika Vodičku.

Hradilek po posledním tanci inkasoval 30 bodů

Při posledním tanci si velkou chválu vysloužil Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou, když paradoxně v posledním hodnoceném tanci soutěže dostali poprvé plných 30 bodů. Porotkyně Tatiana Drexler vyzdvihla Hradilkovy zvedačky. „Je skvělé, že máme tak příjemné a sympatické olympioniky,“ zasnila se Drexler.

O vítězi tak rozhodly troje body od poroty a hlasy od diváků. Nejvíce hlasů nakonec trochu překvapivě získala Darija Pavlovičová s Dominikem Vodičkou.

Darija Pavlovičová: Nečekané vítězství!

“Já vůbec nechápu, co se teď děje. Vůbec jsem to nečekala, je to strašně krásný, chtěla bych poděkovat všem a hlavně Dominikovi. Děkuji ti za každý den, ať už byl lepší či horší, že jsme to spolu zvládli. Byla to opravdu krásná cesta,” řekla Darija Pavlovičová. “Děkuji také celé rodině, všem divákům za podporu,” dodala Pavlovičová.

Dominik Vodička skončil po vítězství v slzách. “Ze začátku jsme se cítili jako outsideři, ze začátku nás ani nezvali nikam na rozhovory a byli jsme z toho v rozpacích. Já jsem ale Darije věřil, byl jsem na ni přísný a dokázali jsme to,” řekl Dominik Vodička.

Na skvělém bronzovém místě skončil Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. Favorité soutěže Eva Adamczyková a Jakub Mazúch nakonec inkasovali stříbrnou “medaili”. “Chtěla bych pogratulovat vám dvěma, jste neskuteční bobíci, mám vás ráda. Děkuji svému Markovi, jak vše zvládal,” reagovala na vítězný pár Eva Adamczyková.

Porota: Byli jste úžasní

Před vyhlášením výsledků dostala porota ve složení Richard Genzer, Tatiana Drexler a Zdeněk Chlopčík příležitost zhodnotit letošní ročník StarDance a finálové páry. „Na to, že tance neděláte každý den, tak jste předvedli neskutečné výkony. Klobouk dolů,“ zhodnotil finálové páry Richard Genzer.

„Jsem na vás strašně pyšná, zůstanete nám dlouho ve vzpomínkách, byli jste tak různí a jedineční. Byly to obdivuhodné výkony,“ dodala Tatiana Drexler.

A chválu pěl i porotce Zdeněk Chlopčík. „Určitě budete rádi, že už nemusíte trénovat a můžete se vrátit ke svým rodinám. Všechny páry do toho šly naplno a je jedno, jestli vypadly v prvním kole. Věnoval jsem tanci celý život a musím říci, že já bych do toho nešel,“ zhodnotil Zdeněk Chlopčík.