Skylink Live TV nově umožňuje připojení pouze dvou zařízení současně. Foto: Pixabay

Skylink naštval diváky, omezil sledovaní televize jen na 2 zařízení

Jeden z největších tuzemských televizních operátorů Skylink výrazně omezil počet zařízení, na kterých lze najednou sledovat internetovou televizi. Diváky to naštvalo.

Dosud mohli předplatitelé televizní služby Skylink Live TV sledovat televizní programy na čtyřech zařízeních najednou, jen s jednou výjimkou sportovních kanálů Canal + sport při vysílání ligy, kde to omezovala televizní práva.

Po většinu času si tak mohla televizi vychutnávat celá rodina. Typicky v rodinných domech dnes mají rodiny více televizí, případně i projektor a někdo další sleduje na mobilním telefonu a tak se možnost sledovat naráz na čtyřech zařízeních hodila.

Velký počet zařízení, na kterých lze naráz pustit vysílání ale láká také ke zneužití a sdílení hesla s jinou rodinou například za menší poplatek. Tedy, že dvě nebo i více domácnosti sdílí jeden účet a vzájemně se skládají na náklady. To pak pro provozovatele znamená ohrožení příjmů.

Skylink: Omezení zařízení je ochrana proti zneužívání

Do boje se sdílením účtů před časem vyrazily platformy jako například Netflix, který zavedl speciální poplatek za sledování mimo domácnost, některé služby zase omezují počet zařízení, kterými lze sledovat vysílání najednou. K tomu nyní přistoupil právě Skylink, kdy ze čtyř omezil počet současně připojených zařízení na dvě.

Diváky změna pořádně rozčílila. „Je už opravdu na zvážení odchod jinam. Za tu cenu jen dvě zařízení?“ ptá se jeden z uživatelů na Facebooku. Ani další uživatelé nešetří kritikou a zasypali jeden z příspěvků dotazy.

„Ke službě Skylink Live TV můžete být přihlášeni až na 5 zařízeních, avšak současně můžete sledovat pouze na dvou. Důvodem aktuální změny nastavení na dva souběžné streamy je ochrana proti zneužívání služeb internetové televize Skylink Live TV a sjednocení počtu souběžně sledovaných streamů u všech TV programů v aplikaci,“ vysvětlila na Facebooku Veronika z komunikace Skylinku.

Kolik zařízení umožňují připojit další operátoři?

Jak jsou na tom další operátoři? Například O2 TV mohou klienti sledovat jen na jednom zařízení, nebo až na třech zařízeních současně, pokud si připlatí balíček Rodinné sledování. Podobně je na tom Lepší TV, která umožňuje sledování až na třech zařízeních též pouze za příplatek.

Štědřejší je operátor Sledování TV, který povoluje spárovat 2 hlavní zařízení (Smart TV nebo Android TV box nebo Apple TV) a pak 2 vedlejší zařízení (mobil nebo počítač). K účtu je pak možné si dokoupit další 2 hlavní zařízení, a využívat službu až na 4 hlavní zařízeních.

Vodafone TV sice umožňuje registrovat do služby dokonce až 10 zařízení, najednou lze ale podobně jako u Skylinku sledovat vysílání jen na dvou televizích.

Asi nejvíce velkorysá je Magenta TV od T-Mobile. Ta umožňuje už v ceně balíčku sledovat televizi na 4 set-top boxech + 4 dalších zařízeních (mobilní aplikace, aplikace pro chytré televize, on-line sledování).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru