Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč vybojovali zlato na olympiádě. Foto: Český olympijský tým

Senzace: Siniaková a Macháč vybojovali první zlato na olympiádě, přesto, že se rozešli!

Je to příběh jako z hollywoodského filmu. Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč vybojovali zlatou medaili na olympiádě v Paříží. A to i přesto, že se před olympijskými hrami v soukromí rozešli.

Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč pro Českou republiku získali první zlatou medaili na olympiádě v Paříži a v pořadí devátou tenisovou medaili v historii olympijských her. Dvojice ve finále smíšené čtyřhry porazila čínský pár Čang Č’-čen a Wang Sin-jü. Vyhráli dva sety 6:2, 5:7 a 10:8.

Siniaková a Macháš: Zlato po rozchodu!

Senzační výhra se páru podařila přesto, že se před pařížskou olympiádou v soukromí jako pár rozešli. „Je to pravda, ale jedná se o moji soukromou věc,“ potvrdila nedávno Blesku Kateřina Siniaková a více situaci nechtěla komentovat. Tomáš s Kateřinou spolu přitom chodili tři roky, jiskra mezi nimi přeskočila na grandslamu v Austrálii v roce 2021.

I přes rozchod, který byl sice klidný, ale jak to tak bývá bolestný, zvládli oba udržet chladnou hlavu a dokázali, že jsou nejlepší na světě, že jsou zlatí! „Samozřejmě budeme hrát, jsme přece profesionálové,“ řekla Siniaková před olympiádou.

V tenisu mají Češi ještě další šanci na olympijskou medaili. Karolína Muchová a Linda Nosková budou v neděli bojovat o bronz v ženském deblu.

Šermíři vybojovali bronz!

Dnes jedna bronzová medaile zacinkala také kordistům, kteří v sestavě Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin Rubeš a Michal Čupr s Francií dokázali vybojovat senzační bronzovou medaili, a to i v situaci, kdy ztráceli už pět bodů. Třetím místem šermíři vyrovnali nejlepší český olympijský výsledek v historii.

Česká republika tak má konečně na olympiádě v Paříži jednu zlatou a jednu bronzovou medaili. Tak snad brzy zacinkají i další.