Eva Adamczyková a Jakub Mazůch zatančili rumbu. Zdroj: ČT

Šaty jako mapa úrazů! Eva Adamczyková ve StarDance vzdala hold svému tělu

Porotu i diváky 3. dílu StarDance uhranul taneční pár Eva Adamczyková a Jakub Mazůch. Doslova rozbili bank, jeden hlas jim nedal jen Zdeněk Chlopčík.

Česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu Eva Admczyková a profesionální tanečník Jakub Mazúch patří mezi nejlepší taneční páry letošní 12. řady StarDance. Porotu i diváky uhranuly také ve třetím kole, které se výjimečně konalo v neděli.

Za úkol měli náročný tanec rumba a Adamczyková oblékla kostým s červenými páskami, které na jejím těle symbolizovaly četná zranění ze snowboardcrossu. „Měla to být milostná rumba k mému tělu. Je to o tom, že jsem měla hodně zranění a přesto moje tělo stále funguje, jsem za to ráda,“ vysvětlila příběh Adamczyková.

„Rád bych upozornil, že Eviny šaty jsou v podstatě mapa. Kde má červenou pásku, tak tam byl úraz. Včetně té hlavy,“ dodal moderátor Marek Eben. Adamczyková upozornila kromě otřesu mozku třeba na zraněná ramena, která podle jejích slov „občas vypadávají“. „Evě už rameno vypadlo i během tréninku, naštěstí se samo vrátilo, ale já upadl,“ dodal s humorem Mazůch.

Kromě toho Adamczyková v minulosti utrpěla zlomeniny kotníků, poranění kolene, zlomenou holenní kost a zápěstí.

Příznačně Adamczyková s Mazůchem tančili na slavnou píseň Ewy Farné Tělo a tanec se jim náramně povedl. Alespoň podle mínění poroty. „Byl to nejlepší tanec, co tady vůbec byl za tuto letošní soutěž. Má to přidanou hodnotu, že v životě jsem neviděl takto energicky tancovat rentgenový snímek,“ hodnotil porotce Richard Genzer.

Rozplývala se i porotkyně Tatiana Drexler. „Jste velkým přínosem, bylo to fantastické, jedinečné, nadprůměrně dobré. Nejen tanec, ale i připravení choreografie,“ uvedla Dresler.

Zdeněk Chlopčík vyzdvihl Jakuba Mazůcha. „Jsi obrovským přínosem této řady, gratuluji,“ řekl Mazůchovi. „Evo, buďte šťastná, že tančíte s Kubou, nádherná choreografie a vy to všechno jste schopná aplikovat,“ hodnotil Chlopčík. Přesto ale nezapomněl alespoň jednu výtku. „Jediná drobná věc a v těch kalhotách to bylo vidět – v některých chvílích, kde jste měla propínat kolena, tak jste je nepropínala,“ dodal Chlopčík.

To dvojice vysvětlila právě zraněním kolene. „Vždyť Eva tam má šroub,“ kontroval Mazůch. Nakonec porota udělila zatím nejvyšší hodnocení po deseti bodech od Richarda Genzera a Tatiany Dresler, o jeden bod méně dal Chlopčík. Magická třicítka tak páru unikla jen o chlup, nebo spíše o koleno.

Překvapení: Ze StarDance vypadli Ivana Chýlková a Jan Tománek