Světová star Russell Crowe v Karlových Varech. Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Russell Crowe: Nechápu, proč jsem Karlovy Vary dříve ignoroval

Světová herecká hvězda Russell Crowe je jednou z hlavních hvězd filmového festivalu, který odstartoval v Karlových Varech. Slavný herec měl ve Varech i úspěšný koncert.

Sedmapadesátý filmový festival odstartoval v Karlových Varech. Celý následující týden tak bude zápodočeské lázeňském město patřit celebritám a filmům. Kdo vyhraje hlavní cenu pro nejlepší film a odnese si tak Křišťálový globus bude jasné v sobotu 8. července.

Zřejmě největší hvězdy ale festival přivítal hned na začátku, když dorazili Russell Crowe a Alicia Vikanderová, kteří také během slavnostního zahájení převzali čestná festivalová ocenění za přínos kinematografii.

Crowe si zahrál v takových filmových trhácích jako jsou Gladiátor, Čistá duše, L. A. Přísně tajné, Tři dny ke svobodě, Americký gangster, 3:10 Vlak do Yumy, Labyrint lží, Bídníci, Na odstřel a mnoha dalších filmových hitů.

V pátek si Russell Crowe také se svou kapelou Indoor Garden Party střihl slavnostní koncert na pódiu před hotelem Thermal. Koncert byl zdarma a byl naplněný fanoušky doslova k prasknutí. Kromě Karlových Varů měla kapela i několik dalších evropských koncertů, tento byl posledním na evropském turné.

Oscarový Gladiátor do Karlových Varů dorazil už ve středu a vlastních slov je z lázeňského města nadšený. „Můj Bože, Karlovy Vary jsou nádherné!“ vzkázal svým fanouškům.


Světová star Russell Crowe v Karlových Varech. Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Russell Crowe: Nechápu, proč jsem Karlovy Vary dříve ignoroval 1

„Jsem ohromený, město je krásné, organizace úžasná.“

— Russell Crowe, herecká hvězda

„Upřímně, ještě donedávna jsem vás festival ignoroval. A musím říci, že jsem ohromený. Město je krásné, organizace festivalu úžasná, daleko lepší než u jiných festivalů,“ prohlásil Crowe. „Nechápu, že jsem o Varech neslyšel dřív,“ dodal.

Crowe prozradil, že hrát ve filmech začal už v šesti letech, od roku 1989 točí pravidelně. „Z tohoto pohledu mám štěstí, že mě to ještě baví,“ řekl s nadsázkou herec.

Hvězdný nádech festivalu letos propůjčil i herec Johny Deep, který natočil novou znělku, jež byla premiérově uvedena na slavnostním zahájení. Originální znělky se snaží jedinečným způsobem připomínat oceněné osobnosti a hosty uplynulých ročníků karlovarského festivalu. A Deep byl z loňského festivalu doslova nadšený.

Další hvězdy ještě přijedou

Další hvězdy ale do Varů ještě zamíří. Světově známý herec Ewan McGregor převezme Cenu prezidenta festivalu. Zároveň představí snímek Druhá šance, v němž hraje po boku své skutečné dcery Clary McGregorové.

Hlavní star na závěr pak bude americká herečka Robin Wrightová. Tu nejvíce proslavila role Claire Underwoodová z politického seriálu Dům z karet. Tuzemští diváci ji znají také jako Jenny z filmu Forrest Gump.

Náhledové foto – Světová star Russell Crowe v Karlových Varech. Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary