Peče celá země: Osobní výzva v podobě slaného dortu. Foto: ČT

Peče celá země: Ve 2. díle ze soutěže vypadla Martina, zkazila slaný dort

Soutěž Peče celá země pokračovala v sobotu 2. dílem. Osobní výzva se tentokrát nesla v duchu „zahrádkaření“. Nejméně se tentokrát dařilo Martině.

Druhý díl třetí řady Peče celá země zná své vítěze i poražené. V první díle si na sladkém chlebíčku, kokoskách a lomeném dortu vylámala zuby soutěžící Lenka, která jako první minulý týden vypadla. Naopak nejlépe se minulý týden dařilo teprve 20letému Vojtovi.

Ve druhém díle tuto sobotu se nejhůře dařilo 53leté vychovatelce dětí Martině, která musela soutěž jakou druhá opustit.

Nynější druhý se nesl v duchu Čechy tolik oblíbeného zahrádkaření. V osobní výzvě si soutěžící museli poradit se slaným pečivem zdobeným metodou carving, což je ozdobné vykrajování ovoce či zeleniny. A mnozí skutečně vytvářeli nádherná díla jako ze zahrádky.

Soutěžící připravovali slané dorty a kláče z těsta, sýrů či tvarohů ale dokonce i rýže a dalších neobvyklých surovin. „Nádherná práce,“ chválil skoro všechny soutěžící porotce Josef Maršálek.

Slaná osobní výzva se už na začátku nepovedla právě Martině, která pekla slané trubičky cannoli. Ačkoli se ji některé podařily, u části jí porotce Maršálek vyčetl, že jsou nedopečené. Navíc se Martině z trubiček nepodařilo sestavit dort.

Právě to jí stálo postup do dalšího kola. „Porota musela vzít v potaz, že Martina jako jediná nesplnila zadání výzvy,“ vysvětlila, proč Martina vypadla, porotkyně Michaela Landová. „Vím, že jsem nesplnila osobní výzvu, nepodařilo se mi postavit trubičky, jak bylo zadáno,“ řekla Martina smířená s vyřazením.

Pekařkou týdne je Silva

V technické výzvě se pracovalo se špenátem. Úkolem bylo upéct mechové cupcaky, na což měli soutěžící pouhou jednu hodinu. Přitom šlo o recept, který mnozí z nich ještě nikdy nedělali.

Na závěr měli soutěžící upéct zdobený, respektive dekorovaný chléb, tzv. brotart, což je skutečně náročná výzva. Porota si pak pochutnávala na čerstvém křupavém chlebu s pomazánkami.

Asi nejvíce porota ocenila chléb od Silvice, která dělala kakaový chléb. Právě Silvie se také ve 2. díle stala pekařem týdne. „Mám velkou radost, že takové kapacity jako je Josef Maršálek a Míša Landová pochválí mé výtvory. Mám velkou radost, nepopsatelný pocit,“ svěřila se Silva.

Příští týden ve 3. díle Peče celá země budou soutěžící péct záviny nasladko i naslano, Pražskou pochoutku a dorty z perníkové těsta, které „milují Jeníček a Mařenka“.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru