Nová pohádka České televize Klíč svatého Petra. Foto: ČT

Nová pohádka Klíč svatého Petra bodovala, vidělo jí 2,3 milionu diváků

Premiéra nové pohádky Klíč svatého Petra na České televizi slaví úspěch. Stala se nejsledovanějším pořadem letošních Vánoc.

Přes 2,3 milionu diváků si na Štědrý večer zapnulo Českou televizi. Lákala je premiéra pohádky Klíč svatého Petra, která se stala nejsledovanějším pořadem Štědrého dne. „Vidělo ji 60 procent všech, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi, což bylo 2,32 milionu diváků,“ uvedla mluvčí České televize Vendula Krejčová.

Česká televize ovládla celý Štědrý den

Česká televize ale prakticky ovládla celý Štědrý den, české filmy a pohádky jako Tři oříšky pro Popelku, film Pelíšky, Tajemství staré bambitky, nebo třeba Nesmrtelná teta zkrátka u diváků bodují vždy. Podle specializovaného webu Mediaguru sledovalo Českou televizi celý Štědrý den přes 46 procent diváků, až s velkým odstupem byla se 14,4 procenta televize Nova a Prima s 6,9 procenta a s 3,6 procenta zaujala i televize Seznam.

„Druhým nejsledovanějším pořadem Vánoc byla pohádka Tři oříšky pro Popelku, kterou si nenechalo ujít celkem 1,9 milionu diváků při podílu na sledovanosti 48 procent. Třetí příčku obsadily Pelíšky, které sledovalo 1,6 milionu diváků, tedy 56 procent těch, kteří měli zapnutou televizi,“ upřesnila Vendula Krejčová.

Nejsledovanější pohádka od roku 1997

Premiérová pohádka Klíč svatého Petra bavila samozřejmě nejvíce dětské diváky. Sledovalo ji 165 tisíc dětí ve věku od 4 do 12 let, s podílem na publiku 52 %. U dětí také bodovala Popelka, která se umístila na druhém místě, sledovalo ji 150 tisíc dětí a třetí nejsledovanější u nejmenšího publika bylo Tajemství staré bambitky, které si nenechalo ujít 140 tisíc dětí.

Letošní štědrovečerní pohádka se navíc stala čtrnáctou nejsledovanější pohádkou mezi dětmi od roku 1997, tedy od začátku měření sledovanosti.

Diváci: Nová pohádka se povedla

Pohádka Klíč svatého Petra má i dobré ohlasy u diváků na internetu. Hodnotí ji jako poměrně povedenou. Podle mnohých sice nepřinesla žádný nový motiv, spíše se nápadně podobá Andělu Páně, ale přinesla příjemnou atmosféru a dobré herecké výkony bez zbytečného pitvoření a nesmyslných zápletek.

„Byla to první pohádka, u které jsem neusnula,“ napsala jedna z divaček.

Diváci dobře hodnotí také kostýmy a lokace, kde se pohádka natáčela. „Natáčelo se v jižních Čechách, například u nás v malebných Slavonicích,“ dodal další z diváků v diskuzi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru