Nikol Leitgeb udělala sbírku pro Pavlíka a jeho rodinu, Zdroj: IG

Nikol Leitgeb vybrala peníze pro chlapečka, který se narodil s vážným postižením

Influencerka Nikol Leitgeb uspořádala první neděli v listopadu další sbírku. A opět vybrala statisíce korun. V této podobě je to ale naposledy.

První neděli v měsíci pořádala influencerka Nikol Leitgeb vždy sbírku pro potřebné. Brzy bude ale všechno jinak! Tentokrát vylosovala chlapečka s opravdu vážnou vývojovou vadou. „Dnes vybíráme pro čtyřletého Pavlíka Koláčka z Brna, který se narodil po údajně bezproblémovém těhotenství, ale s vážnou vývojovou vadou. Narodil se bez řitního otvoru,“ sdělila Nikol Leitgeb.

Pavlík hned podstoupil první operaci, při které mu lékaři udělali vývod z tlustého střeva. Zdravotní stav malého Pavlíka se ale dál zhoršoval a během 2 let podstoupil další 4 operace, kdy mu například museli lékaři vytvořit vývod ze žaludku, protože neuměl sát. 

„Kromě toho neslyší na jedno ouško, na druhém má implantát a navíc postupně ztrácí zrak. Trápí ho pohybové problémy,“ vyjmenovala tak velké množství zdravotních komplikací u tak malého chlapce.

Pavlík potřebuje kompenzační pomůcky a terapie, které mu pomáhají dostat se do normálního života. Navíc rodina potřebuje hradit náklady na dopravu k lékařům. Skoro denně totiž dojíždí do Ostravy. „Každá koruna se se zkrátka rodině hodí,“ sdělila Leitgeb.

A opět se jí podařilo otevřít srdce Čechů. Cílovou částku 600 tisíc korun se podařilo vybrat již odpoledne.

Leitgeb: Co bude dál se sbírkami?

Co ale bude dál se sbírkami bývalé hvězdy seriálu Pojišťovna štěstí, které pomáhají tolika lidem, kteří by bez toho jen těžko hledali zastání? Není to tak dlouho, kdy se Leitgeb podařilo zburcovat doslova celou republiku a vybrat neuvěřitelných více než 160 milionů na těžce nemocného chlapce Martínka.

Leitgeb totiž oznámila zásadní změnu. „Je to dneska naposledy, co sbírka probíhá takhle,“ oznámila Nikol Leitgeb. Co bude dál s jejími sbírkami, je zatím otázkou.

Nikol Leitgeb založila vlastní fond s názvem Radovan po prvorozeném synovi. „Doufám, že se kolem Radovana vytvoří stejná komunita lidí, stejná rodina, jako mám tady na instagramu. Protože vy jste ta hybná síla, která umí měnit životy,“ sdělila sledujícím Nikol Leitgeb.

„Adventní sbírky už budou jinak, pokud se nic nepodělá, ale nebojte se bude to opět takto jednoduché. A transparentní. Nedovolila bych si, abych vás nějak zmátla,“ dodala Leitgeb.