David Vitásek vyrazil na paddleboard na jezero Lhota. Foto: Instagram

Nejkrásnější pláž? Na jezero Lhota míří i celebrity a neváhají se svléknout do naha

Nejlepší přírodní koupání? Dlouhé písčité pláže, překvapivě krásně čistá voda a také největší česká nuda pláž. Často tam potkáte i české celebrity. To je vyhlášené jezero Lhota.

Dlouhé písčité pláže, průzračná čistá voda a v jedné části i patrně největší česká nudistická pláž. To je přírodní jezero Lhota, které leží nedaleko Staré Boleslavi. Díky blízkosti Praze je oblíbené nejen mezi Středočechy ale i Pražany. Zvláště o horkých víkendech je tak potřeba počítat s velkým návalem lidí a obrnit se trpělivostí.

Příjezdová cesta k jezeru totiž není v ideálním stavu, auta po ní jezdí pomalu a navíc se zaseknou před vjezdem s pokladnou, kde je třeba uhradit stokorunové parkovné za auto. Na příjezdu se tak tvoří delší kolony.

Parkování na jezeru Lhota

Pokud trefíte opravdu vytížený horký letní víkend, obrňte se trpělivostí. O tomto víkendu dokonce musela obec Lhota nasadit bezpečnostní agenturu kvůli očekávaným problémům s parkováním, jak informoval web aktualnezbrandyska.cz.

„Pracovníci v reflexních vestách budou upozorňovat řidiče, že pokud nejsou rezidenty, tak vjíždí do zákazu vjezdu a zákazu zastavení. Budou je upozorňovat na možné sankce a informují je, kde je parkoviště společnosti Jezero Lhota,“ oznámila radnice.

Při příjezdu k jezeru sledujte ukazatele a jeďte přímo na určené parkoviště. „Prosíme všechny návštěvníky jezera, aby k parkování využívali výhradně parkoviště náležící k areálu. Parkování v celé obci Lhota je zakázáno pod hrozbou vysoké pokuty a policie tento přestupek velmi důsledně hlídá a pokuty vymáhá,“ informuje provozovatel jezera Lhota.

Tip od nás: Přijeďte brzy ráno, nebo sem vyrazte ve všední den, to bývá klid a autem se nikde nezaseknete. I parkovacích míst je vždy dostatek, jak vyzkoušely ČRzprávy.

Vstupné na jezero Lhota

Po zaplacení vstupného 100 korun za dospělého a 50 korun za děti od 6 do 15 let nebo seniory nad 62 roků se po projití turnikety za pokladnou, v níž se mimochodem dá platit i kartou, následuje skutečný wow efekt.

Po projití krátkého úseku krásným borovicovým lesem se naskytne pohled na nekonečné písčité pláže a rozlehlé jezero s průhlednou vodou. Vyberou si tady jak milovníci žhavého slunce, tak i ti kteří preferují stín.

Na jezeru Lhota potkáte i celebrity

I proto si jej oblíbily i mnohé české celebrity. Třeba nedávno se tam na paddleboardu vyfotil David Vitásek, který se proslavil účastí v reality show Love Island a nedávným rozchodem s modelkou Natálií Kočendovou. Na jezero vyrazil s Radkem Gabrielem, s nímž se skamarádil právě v show Love Island.

České hvězdy ale občas zamíří dokonce i na zdejší proslulou nuda pláž. Ta se rozkládá na části severního a na celém východním břehu jezera Lhota. Tvoří ji částečně písčitá a částečně zatravněná pláž. Na tomto území se lidé pohybují jen nazí, úplně nazí zajdete i do zdejších stánků s občerstvením. Zkrátka zde úplně splynete s přírodou a neobtěžují vás mokré plavky.

V minulosti o této pláži s oblibou mluvil například reportér Josef Klíma, často sem míří například i Matěj Smlsal, autor internetového pořadu Celebrity v autoškole, nebo Ten Smlsal, ale i řada dalších hvězdiček.

Jezero Lhota vzniklo zatopením pískovny po ukončení těžby písku v roce 1983. Rozloha vodní plochy činí neuvěřitelných 25 hektarů, je 320 metrů široké, 780 metrů dlouhé a maximální hloubka činí 7 metrů. Písčité a částečně travnaté pláže jsou opředeny borovicovými lesy s příměsí vzrostlých dubů, které poskytují stín i v těch nejteplejších dnech. Část severního břehu a celý břeh východní je pak určen nudistům, tato pláž je ale od zbytku areálu oddělená „rákosem“.

Jezero je vyhledáváno mimo jiné pro svou výbornou kvalitu vody, ke které přispívá unikátní ultrazvuková technologie, která je umístěna na plováku se solárním panelem. Kvalita vody je monitorována nepřetržitě.

Na řadě míst jsou k dispozici sprchy a bezplatné toalety. Jejich kvalita a čistota je velmi slušná. Ale samozřejmě jsme na pláži a písek se rád lepí na mokré nohy. S trochou písku na toaletách je tak třeba počítat.

Občerstvení za rozumné ceny

Hned na několika místech jsou také k dispozici stánky s občerstvením a posezením. Napočítali jsme jich nejméně dvanáct. Pochutnat si tak lze třeba na polévce za 50 korun, guláši s chlebem za 129. A třeba párek v rohlíku, o který vás budou děti zaručeně prosit, vyjde na 45 korun.

Nabídka jídel, příloh, pití i zmrzlin je opravdu velká. Žádné dva stánky nejsou stejné a každý nabízí něco jedinečného. Jste masožravci, nebo vegetariáni, máte rádi sladké, či spíš slané, nebo hledáte něco bez lepku? Určitě si vyberete.

A na své si přijdou i ti, které nebaví jen ležet na pláži. K dispozici je hřiště na plážový volejbal, hřiště na nohejbal, dětské hřiště, stolní tenis, dětský nafukovací hrad, minigolf a mezi oblíbené služby patří půjčovna paddleboardů. Na Lhotě zkrátka nikomu nic nechybí.