Monika Absolonová letos s dětmi vyrazila také na Krétu. Foto: Instagram

Monika Absolonová v sevření smrti! Máme už jen málo času, říká

V potemnělé místnosti a zasmušilým hlasem promluvila v sobotu v noci zpěvačka Monika Absolonová. Máma dvou dětí přitom mluvila o smrti. Co se stalo?

Nejen na rodinu, fanoušky a přátele dopadlo sobotní úmrtní legendárního hudebníka Vašo Patejdla, který podlehl rakovině jater. Deprese ze smrti spoluzakladatele skupiny Elán dopadla i na Vašovi kolegy z branže. Pro mnohé je to moment uvědomění si vlastní smrtelnosti.

Podobně nešťastná zpráva zasáhla zpěvačku Moniku Absolonovou, která si na víkend vyjela s dětmi a přáteli odpočinout do horského hotelu v Krkonoších. Vyrazila spolu s kamarádkou Vendulou Pizingerovou. A zdálo se, že jim v krásném hotelu Oddech a nádherném prostředí Krkonoš nic nechybí.

Jenže chmury občas přijdou na mysl i jinak šťastné a veselé Monice Absolonové. Zkrátka toho na ní bylo moc. V týdnu zpívala na tiskové konferenci k zahájení prodejů vstupenek na koncert hitů její zesnulé kamarádky zpěvačky Hanky Zagorové, která tento svět na vždy opustila před rokem. A hned o víkendu přišla další tragická zpráva o úmrtí Vašo Patejdla.

Zemřel Vašo Patejdl, spoluzakladatel kapely Elán! Plánoval koncertní turné

„Na dovolené jsem si uvědomila, že člověk má mnoho kamarádů, ale nemá na ně čas, protože má práci, povinnosti a tak. S Vendulou (Pizingerovou, ředitelka Kapky naděje, pozn. redakce) jsme si říkaly, že se známe mnoho let a přitom jsme spolu poprvé až teď na dovolené a určitě ne naposled. Říkáme si, že setkání s přáteli nemá cenu oddalovat,“ konstatovala oblíbená zpěvačka Monika Absolonová.

„To, co se teď stalo Vašovi Patejdlovi je jasný důkaz, že není na co čekat. Když je člověku 20, 30 let, tak si to neuvědomuje. Po čtyřicítce se začne vše zrychlovat a člověk si uvědomí, že je dobré žít tady a teď,“ pokračuje zpěvačka.

Zároveň ale dodala, že rozhodně nechce nikoho poučovat. „Sama to nemám ráda. Ale protože jsem teď zpívala na tiskovce ke koncertu Hanky Zagorové a ta tady také už není, tak to na mě padlo. Myslíme si, že tu budeme věčně, ale čas tak rychle utíká. Jen říkám, že je dobré věci neodkládat, dělat je hned, být co nejvíce s lidmi, které má člověk rád. Je jasné, že všichni máme své povinnosti, ale spousta mých kamarádů nežije tak, jak by chtěli. Jenže žádný druhý pokus na lepší život neexistuje,“ dodala Monika Absolonová.