Výbuch plynu v domě v Kamenném Újezdu. Foto: HZS JČK

Leoš Mareš vzal vlastních 1,2 milionu a poslal je rodině s dětmi, které v Kamenném Újezdu vybuchl dům

Leoš Mareš uspořádal svůj desátý dobroden. V rámci něho poslal více než 1,2 milionu korun rodině v Kamenném Újezdu, které vybuchl rodinný dům!

Kdo vezme více než milion z vlastních vydělaných peněz a pošle je dobrou věc? Moderátor a pořadatel koncertů Leoš Mareš ano! Dnes uspořádal svůj desátý dobroden, v rámci něhož poslal stejnou částku, jaký má počet sledujících na Instagramu na dobročinné účely.

Letos se rozhodl peníze poslat mladé rodině Vlašáků se třemi dětmi, která se ocitla v neskutečné životní situaci. 13. ledna rodině z Kamenného Újezdu vybuchl rodinný dům.

Dům mladé procházel rekonstrukcí, v suterénu domu ale začalo hořet a následkem toho vybuchl plyn. O síle výbuchu vypovídal i pohled na automobil zaparkovaný před domem, který měl promáčklý bok od předmětu, jenž z domu odmrštila tlaková vlna.

Výbuch plynu natolik poničil konstrukci domu, že statik ihned rozhodl, že musí být zbourán. Škoda činila kolem 8 milionů korun. Rodina tak přišla o střechu nad hlavou.

Fanoušci Leoše Mareše za jeho dobrý čin zahrnuli slovy díků a chvály. „Leoši jste úžasný, je to paní učitelka, která dělá v našem městě Česky Krumlov ve škole, kde jsem se učila i já. Je to tragédie, co se stalo a tohle jim fakt hodně pomůže. Hned, jak sbírka na paní učitelku začala, taky jsem přispěla. Moc děkuji,“ napsala jedna ze sledujících.

Výbuch plynu zničil dům v Kamenném Újezdu, obec odpojili od plynu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru