Leoš Mareš nastupuje v Praze do svého letadla. Foto: IG

Leoš Mareš na konferenci Cesty na vrchol do Ostravy letěl tryskáčem

Hvězdným hostem sobotní konference Cesty na vrchol v Ostravě byl Leoš Mareš. Cestu z Prahy do Ostravy absolvoval soukromým letadlem.

Jestli to bylo ekologické a ekonomické je diskutabilní otázkou. Rychlejší a pohodlnější určitě. Leoš Mareš v sobotu vyrazil na cestu z Prahy do Ostravy nikoli jako běžný smrtelník autem po nechvalně známé dálnici D1, ale zvolil o dost opulentnější styl dopravy. Do Ostravy se totiž vydal soukromým tryskáčem.

Bylo opravdu ikonické, že na konferenci Cesty na vrchol, dorazil soukromým letadlem. Konference totiž představovala úspěšné osobnosti, které prozrazovaly své životní úspěchy a přidaly recept s nápovědou, jak se takto vypracovat a dostat na vrchol. K úspěchu přitom mimo jiné patří i bohatství. A co je větším symbolem bohatství, než létání soukromým letadlem?

Ze Snídaně s Novou letadlem do Ostravy

Mělo to však i praktické důvody. Mareš totiž musel ještě dopoledne do pořadu Snídaně s Novou na televizi Nova. Na konferenci na druhé straně republiky by tak autem dojížděl jen velmi těžko. Zvláště po české dálnici D1, která prakticky denně ve směru na Brno připomíná spíše jedno velké parkoviště. Až se řidiči musí ptát, za co vlastně platí dálniční zámku?

A tak Mareš neriskoval a z televize odjel do svého bytu svým bílým vozem Rolls-Royce a následně dodávkou na pražské letiště. Své fanoušky chvíli tahal za nos, když se vyfotil v autě a přidal nápis „je to dálka“, jako, že se do Ostravy řítí autem.

Jenže za pár chvil jeho vůz zastavil na letišti. Odtud startovalo soukromé letadlo jen s Leošem Marešem na palubě. Na Leošově výrazu bylo vidět, jakou z toho má radost. Kdo by se také z takového výletu soukromým letounem s veškerým servisem a pohodlím neradoval?

Leoš Mareš: Na dovolenou letadlem i vrtulníkem

Navíc se mu před přistáním naskytl výhled na postupně moderně rekonstruovaný areál Dolních Vítkovic, kde se konference Cesty na vrchol konala. Konkrétně v tamní Aule Gong, která vznikla v nevyužívaných prostorách Dolních Vítkovic, kde se mezi lety 1828 až 1998 těžilo uhlí a vyrábělo surové železo. Dnes slouží turistům a též pro pořádání hudebních, kulturních a společenských akcí.

Leoš Mareš létání soukromým letadlem miluje. Loni v létě takto přepravil celou rodinu na luxusní dovolenou v pronajaté vile v Itálii. Nedávno zase s manželkou Monikou vyrazili do francouzských hor, kde si na cestu ze ženevského letiště pronajali soukromý vrtulník. „Mohli jsme jet vlakem…“ vtipkoval po přistání v horském středisku Mareš.

Mareš samozřejmě letadlo nevlastní, ale lety si pronajímá. V Česku je nabízí například společnost Jetbee. Do Ostravy moderátor letěl letounem Hawker BeechJet 400A, který nabízí veškerý luxus až pro 8 psažérů.

Šest osobností a jejich cesty na vrchol

Diváci konference v Ostravě měli možnost za jedno odpoledne vyslechnout šest příběhů a zkušeností. Zazněly unikátních přednášky známých osobností, které poprvé promluvily o životních rozhodnutích, které utvářely jejich cesty na vrchol, podělily se o syrové pravdy o kariéře, o podnikání, o ceně za know-how.

Na jednom pódiu se tak prostřídali hudebník Patrik Vrbovský alias Rytmus, hudebník, moderátor a promotér Leoš Mareš, moderátor a podnikatel Ondřej Novotný, slavný hokejista, který překonal rakovinu ledviny, Zbyněk Irgl, úspěšná podnikatelka s oblečením Erika Eliášová a finančník i podnikatel Petr Bílek.

2 názory na “Leoš Mareš na konferenci Cesty na vrchol do Ostravy letěl tryskáčem”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru