Jiřina Bohdalová si užívala s drinkem v bazénu na Kanárech. Foto: archiv S. Stašové

Jiřina Bohdalová si v 92 letech užívá drinky, slunce a bazény! Ještě loni bojovala o život

Herečka Jiřina Bohdalová v první části loňského roku bojovala o život. Od podzimu si však užívá život na plné obrátky. Dokonce už podruhé v 92 letech zamířila k moři!

Kromě problémů s páteři byla začátkem loňského roku slavná herečka Jiřina Bohdalová hospitalizována v nemocnici s velmi nebezpečnou plicní embolií. Ve svém věku 92 let jí podle lékařů doslova šlo o život.

„Prošla určitým peklem. Podařilo se nám ji dostat z kritického stavu. Dva týdny bojovala o život,“ řekl ošetřující lékař Petr Neužil, šéf kardiocentra pražské Nemocnice Na Homolce.

Z velmi těžké situace se ale nezdolné a národem milované herečce podařilo dostat a od té doby si život užívá doslova na plné obrátky. Přestože loni v květnu oslavila 92. narozeniny, natáčela v létě film Jiřího Stracha Svatá. To jí ale tak vyčerpalo, že v srpnu musela znovu nabrat síly v nemocnici.

Po zdravotních problémech skončila divadelní kariéru

Fanoušky tím poměrně vystrašila, zvláště když Divadlo na Jezerce oznámilo, že paní Jiřina ukončuje svou divadelní kariéru a bylo i zrušeno plánované představení, v němž hrála hlavní roli.

Už za pár týdnů ale bylo jasné, že Jiřina Bohdalová bude rozdávat radost ještě dlouho. S energií, skvělou náladou a typickým humorem se objevila na celé řadě společenských akcí a dokonce i večírků včetně křtu nového alba Michala Davida.

Její dcera, taktéž slavná herečka, Simona Stašová v televizi CNN Prima News prozradila, že s maminkou ještě v listopadu vyrazily na Kanárské ostrovy. „Jely jsme na ostrov Grand Canaria, bylo to pěkné, bydlely jsme v hotelu, skvěle se o nás staraly,“ prozradila Simona Stašová.

Jiřina Bohdalová si v 92 letech užívá v bazénu

Z dovolené byla nadšení i Jiřina Bohdalová, které se u moře v příjemném vlhkém klimatu lépe dýchalo a tak přesvědčila dceru Simonu, aby odletěly znovu. Herečka tak v téměř 93 letech během pár týdnů teď v lednu znovu odletěla na „Kanáry“.

Tentokrát si ale dvojice vybrala jinou destinaci, kde mají české přátele a známé a dovolenou si tak mohly užít i ve skvělé společnosti. Byly to sice opět Kanáry, ale jiný ostrov.

„Od 5. do 12. ledna jsme byly na Tenerife, tentokrát ne v hotelu, ale v apartmánu, takže jsme si dokonce i vařily,“ směje se Simona Stašová. Popsala, jak si její téměř 93letá maminka herečka Jiřina Bohdalová užívala plavání v bazénu, drinky, slunce a čerstvý mořský vánek.

Společnou dovolenou oceňuje Simona Stašová i proto, že si spolu s maminkou mohou naplno užít krásné chvíle. „Bydlíme v jednom apartmánu a já si zase přidám jako ta malá holčička, povídáme si spolu a užíváme společné chvíle. Já si jen říkám, pane Bože, ať se to nepřeruší a je s námi alespoň do stovky, samozřejmě ve zdraví,“ dodala Simona Stašová.

Jiřina Bohdalová je znovu v nemocnici. Lékař promluvil o jejím stavu!