Herečka Jiřina Bohdalová nalíčená při natáčení filmu Svatá. Foto: Česká televize

Jiřina Bohdalová je znovu v nemocnici. Lékař promluvil o jejím stavu!

Oblíbená herečka Jiřina Bohdalová je znovu v nemocnici. Ve svých úctyhodných 92 letech stále častěji bojuje se zdravím. V tomto týdnu chce ale pokračovat s natáčením filmu Svatá.

Nejslavnější česká herečka Jiřina Bohdalová se i v 92 letech těší neskutečné vitalitě, kterou by ji mohl závidět asi úplně každý. Stále natáčí vlastní pořad v televizi a dokonce začala natáčet další film.

Přesto věk 92 let je nemilosrdný a herečka tak musí stále častěji bojovat se zdravotními neduhy.

O víkendu dokonce znovu skončila v nemocnici na Homolce. Zřejmě za to mohlo vedro posledních dnů v kombinaci s natáčením filmu. Žhavé slunce dalo herečce na placu pořádně zabrat. Nezbývá než doufat, že ji současné ochlazení udělá dobře.

Bohdalová natáčí nový film Svatá

„Jsem v pořádku, tady se učím text. V těch vedrech to nebylo možné vůbec, i mladší lidi kolabovali. Já tedy naštěstí ne. Pozítří, tedy v pondělí, začínám točit,“ popsala pro televizi CNN Prima NEWS Jiřina Bohdalová. Dodala, že si v nemocnici preventivně dobíjí baterky, nejde prý o nic vážného.

Bohdalová uvedla, že v týdnu už by ráda pokračovala v natáčení dramatu Svatá od scénáristy Marka Epsteina, který režíruje Jiří Strach. Herečka v něm hraje vitální ženu ve vyšším důchodovém věku, která o svém životě v nápravně-výchovném táboře stalinistického Sovětského svazu píše knihy a o hrůzách totalitní moci přednáší na školách.

Jiřina Bohdalová bojovala o život

Strach vzbuzuje současný pobyt herečky v nemocnici mezi lidmi hlavně proto, že ještě nedávno Jiřina Bohdalová doslova bojovala o život. Jak sdělila její dcera herečka Simona Stašová, prodělala paní Bohdalová vážnou plicní embolii a byla v kritickém stavu.

O její léčbě promluvil také ošetřující lékař Petr Neužil, šéf kardiocentra pražské Nemocnice Na Homolce.

Prošla určitým peklem. Podařilo se nám ji dostat z kritického stavu. Dva týdny bojovala o život,“ řekl Neužil.

Jiřina Bohdalová si v 92 letech užívá drinky, slunce a bazény! Ještě loni bojovala o život