Jan Hrušínský navštívil Jiřinu Bohdalovou. Foto: Divadlo Na Jezerce

Jiřina Bohdalová: Lékaři jí zakázali divadlo, už nemůže hrát!

Herečka Jiřina Bohdalová končí s divadelní kariérou. 28. října měla přitom vyprodané představení v Divadle na Jezerce!

Herečka Jiřina Bohdalová už neodehraje své plánované říjnové představení v Divadle Na Jezerce, kam se měla vrátit po boku Milana Kňažka ve hře Gin Game. Podle zjištění ČRzpráv bylo ale představení zrušeno.

Principál divadla Jan Hrušínský dnes ráno vysvětlil proč. Jiřina Bohdalová musí s hraním skončit! „Tento týden jsme navštívili Jiřinu Bohdalovou u příležitosti ukončení její divadelní kariéry. Do Divadla Na Jezerce nastoupila 3. října 2005 a teď na doporučení primáře Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce s aktivním hraním v divadle končí a zase 3. října. Jak symbolické,“ sdělil Jan Hrušínský.

Je zřejmé, že lékaři již herečce další náročné divadelní představení nemohli dovolit. Přece jen to vyžaduje velké množství pohybu, dlouhé hodiny mluvení a stresu.

„Přesto to nebylo ani trochu smutné loučení, ale naopak celé odpoledne jsme prosmáli při vzpomínkách na osmnáct let naší divadelní spolupráce. Probrali jsme absolutně všechno, co se za posledních dvacet let v divadle stalo. Vesele i vážně. Ale spíše vesele,“ sdělil podrobnosti Hrušínský.

Jiřina Bohdalová také ukázala fotky v bílé paruce z filmu, který v létě točila s Jiřím Strachem. „Tak si to představte! Jiřině je 92 let a každý den jí v maskérně museli dvě hodiny líčit, aby vypadala jako stará babička! Jak říkám, neuvěřitelný přírodní úkaz,“ říká s nadšením Hrušínský.

„Vím, že je divadlo nesrovnatelně náročnější než televizní natáčení. Proto tohle rozhodnutí plně chápu. A těším se na setkání při premiérách v Divadle Na Jezerce,“ vzkázal Jiřině Bohdalové principál divadla.

Přejít nahoru