Jan Bendig po útoku moukou na Českém slavíkovi. Foto: Nextfoto

Jan Bendig naštval fanoušky, už podruhé přesouvá svůj koncert v O2 Universum

Zpěvák Jan Bendig znovu posouvá koncert v O2 Universum. Tentokrát z listopadového termínu až na prosinec. Fanoušci jsou naštvaní, že opět musí měnit například ubytování.

„Těším se na vás na mém největším životním koncertu v pátek 6. prosince v pražském O2 Universum. Těšte se na moje největší hity, velkolepou show a hvězdné hudební hosty,“ napsal zpěvák Jan Bendig v pátek fanouškům.

Ty informace zaskočila, protože koncert, který se měl uskutečnit původně 16. března, byl už jednou přesunut na konec listopadu. Pro řadu specifických Bendigových fanoušků je to přitom velká komplikace.

Mnozí totiž na jeho koncert pojedou z dálky, někteří dokonce ze zahraničí, kupují proto na daný termín letenky či ubytování v Praze. Teď ale znovu musí ubytování měnit a to je může stát další peníze za storna.

Jan Bendig koncert už jednou posouval

Už 16. března přitom někteří zájemci o koncert ze zahraničí nemohli letenky a ubytování zrušit a tak stejně do Prahy přijeli. Několik desítek lidí se tehdy sešlo před O2 Universum a Bendig za nimi alespoň přijel a zazpíval jednu písničku na ulici.

Původní koncert se podle tehdejšího vyjádření Bendiga nekonal kvůli slavné kauze s moukou, kdy se podle svých slov cítil otřesen a nemohl by podávat dobrý výkon. V té době totiž policie oznámila, že podle jejích závěrů byl útok, který byl následně označen Bendigem za rasistický, byl zřejmě zinscenovaný.

Dalším důvodem ovšem mohl být také fakt, že se vstupenky neprodávaly tak dobře, jak si Bendig nebo jeho tým představovali. Do několika sektorů totiž byly i desítky volných vstupenek.

Fanoušci se zlobí: Musí měnit volno v práci

Druhé posunutí termínu některé sledující na Instagramu pobouřilo. „Doufám, že změna už je naposledy. Začínám být už dost naštvaná, protože zprvu se koncert zrušil kvůli kauze mouka a přitom si Honza jezdí na koncerty všude jinde. Takže to moc nechápu. A teď je opět znovu nějaká změna. Už jsme museli měnit hotel, požadavek v práci. Jsem dost zklamaná,“ napsala uživatelka pod přezdívkou Martalisa.

Uživatelka Romismutna zase připsala: „Takže opět další nový termín. Honzo, děláte z lidí tak trochu blázny a vůbec si neuvědomujete, že ne všichni „fanoušci“ jsou z Prahy a musí si závazně objednávat dopravu, ubytování a spoustu dalších navazujících věcí. A samozřejmě opět za nic nemůžete…“

Sám Bendig k tomu dodal, že důvodem je termínová kolize se zatím nezveřejněnou zahraniční hvězdou. „Koncert Honzy Bendiga v O2 universum se uskuteční 6. 12. 2024. Vstupenky zakoupené na původní termíny zůstávají v platnosti,“ informovalo také O2 Universum.

Termínová kolize s „větší“ hvězdou

„Z důvodu termínové kolize v O2 universu a jediného možného termínu koncertu zahraničního umělce v Praze (jehož jméno bude brzy zveřejněno v návaznosti na oznam celého jeho evropského turné), musel být posunut náhradní termín koncertu Jana Bendiga z 30. 11. 2024 na 6. 12. 2024,“ uvedl Robert Schaffer, předseda představenstva společnosti Bestsport, která je vlastníkem a provozovatelem O2 areny a O2 Universa.

„Děkujeme pořadateli akce, společnosti Championship Music i Janu Bendigovi, za vstřícnost při řešení této situace. Díky tomu jsme nemuseli koncert zahraničního umělce odmítnout a mohou se tak uskutečnit obě akce, za což jsme velice rádi,“ dodal Schaffer.

Koncert Jana Bendiga v O2 Universum se tedy snad uskuteční 6. 12. 2024. Vstupenky zakoupené na původní termíny zůstávají v platnosti.

Zklamaní fanoušci vyrazili na zrušený koncert, Jan Bendig za nimi přijel a zpíval na ulici!