Jan Bendig po útoku moukou na Českém slavíkovi. Foto: Nextfoto

Jan Bendig konečně promluvil ke kauze s moukou. Fanouškům vyjádření nestačí!

Jan Bendig konečně prolomil mlčení ke kauze, kdy na něho údajný útočník vysypal mouku před předáváním Českých slavíků. Podle policie to byla sehraná scéna.

Zpěvák Jan Bendig dnes konečně promluvil ke kauze s moukou, kterou na něho na červeném koberci při příchodu na předávání hudebních cen Český slavík 2023 vysypal tehdy ještě neznámý „útočník“.

ČRzprávy od začátku upozorňovaly, že celá kauza s útokem moukou na Jana Bendiga je sehrané divadlo. Přesto se desítky celebrit včetně Lucie Bílé, Jana Musila, Mahuleny Bočanové a další vyjadřovaly na podporu zpěváka, kterého měl napadnout jistý Lukáš Procházka. Ten se k útoku později přiznal ve videu, odmítl ale, že by měl rasistický podtext.

Kauzu přiživil Bendig srdceryvným vyjádřením

Celou kauzu silně přiživil sám Bendig, když k útoku sepsal srdceryvné vyjádření o tom, jak je zdrcený a jak si celý život musel své místo na slunci vybojovávat a jak ho útok moukou znovu srazil na kolena.

Jenže, jak se ale chvíli po útoku ukázalo, Bendig Procházku dobře zná, pár dnů před tím spolu popíjeli v baru. Navíc záběry z videa televize Nova ukazují, že Bendig nebyl těsně po útoku nijak otřesený, že se chvíli před útokem ohlédl, jakoby jej očekával. Zarážející bylo, že ani jeho partner Lukáš Rejmon, který stál za Bendigem ihned nevystartoval, aby útoku zabránil.

Bendig to tehdy vyvracel: „Myslel jsem, že jsem kauzu uzavřel svým prvním prohlášením, kde jsem mluvil o tom, že celý svůj život musím lidi přesvědčovat o tom, ať mě nehází do stejného pytle. A ono se to zase stalo…! Zase musím některé přesvědčovat, že opravdu nemám zapotřebí po sobě házet mouku, abych byl “slavnej” a psalo se o mě,“ uvedl tehdy zpěvák. Bylo to celé lež? Nebo neříká pravdu policie?

Zpěvák Jan Bendig povolá právníky! Přinášíme jeho kompletní vyjádření k útoku moukou

Policie: Útok na Bendiga byl sehraný!

Ta totiž k celé kauze uvedla: „Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extrémismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili. Z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen,“ řekl mluvčí pražské policie Richard Hrdina televizi CNN Prima News.

Za to nyní Bendigovi i Procházkovi hrozí tučné pokuty až 50 tisíc korun! „Oba jsou ale podezřelí z přestupku křivé vysvětlení a případ předáme příslušnému správnímu orgánu k prošetření. Oběma aktérům hrozí pokuta až padesát tisíc korun,“ řekl Richard Hrdina.

Fanoušci se cítí podvedení

Podobné scénky jsou známé z Hollywoodu, kdy se „slabší“ celebrity snažily udělat si reklamu a získat soucit fanoušků podobnými útoky. Dostanou se tak na přední příčky internetových bulvárů i či do televize. Pochopitelně se pak lépe prodávají vstupenky na koncerty, případně přibydou sledující na sociálních sítích a více stahuje hudba z placených služeb.

I proto se cítí fanoušci podvedení a znechucení. Fanoušci zasypali Bendigův profil na Instagramu negativními komentáři, které ale správce průběžně maže. „Bude tam také mouka?“ ptají se například sledující pod pozvánkou na Bendigův koncert v O2 Univerzum, který i když se koná už za necelý měsíc, stále ještě není vyprodaný a vypadá to na propadák. „Jestli je to pravda, tak jsem velmi zklamaná,“ napsala další seldující.

Podvod s city fanoušků, kteří věřili, že s mohl stát obětí rasově motivovaného útoku „s bílou moukou“ ho ale může stát kariéru. Naštvaní fanoušci mohou přestat chodit na koncerty a rozvázat spolupráci mohou sponzoři i televize.

Jan Bendig: Neschovávám se, čekám na vyjádření

Dnes se konečně ozval i Jan Bendig, ačkoli nic konkrétního neřekl. „Vím, že spousta z vás čeká na vyjádření ke kauze, která vám určitě nemůže uniknout. Nebojte, nedělám mrtvého brouka a ani ho dělat nechci. Vždy jsem s vámi mluvil otevřeně a tak tomu bude i tentokrát,“ řekl Bendig.

Život podle Bendiga není jen o příjemných momentech ale i o těch, ve kterých vám není úplně hej. „Ale je potřeba se k nim postavit čelem. Bohužel doposud nemám vyjádření od Policie ČR i když ho prý už odeslala poštou,“ říká Bendig s tím, že ani dnes po několika dnech do schránky nedorazilo. Prý to může trvat ještě několik dní.

„Asi se ptáte proč čekám na to vyjádření? Protože to chci uzavřít a nedělat k tomu několik dalších vyjádření. Jakmile ho budu mít, tak vám k tomu něco napíšu. Ať už je váš názor jakýkoliv a můj na tuto kauzu též, tak mě mrzí jak se nafoukla a co se teď děje. Děkuji všem kteří při mě stále stojí,“ dodal Bendig.

Zpěvák Jan Bendig povolá právníky! Přinášíme jeho kompletní vyjádření k útoku moukou

Přejít nahoru