Matthew Perry v seriálu Přátelé. Zdroj: Nova Fun

Hvězda seriálu Přátelé Matthew Perry (†54) zemřel! Utopil se ve vířivce!

Celý svět dnes zasáhla smutná zpráva. Zemřela hvězda seriálu Přátelé Matthew Perry, a to v pouhých 54 letech. Žil nezřízeným životem plným alkoholu.

Do smutného nedělního rána se probudili fanoušci seriálu Přátelé (Friends), který se na českých obrazovkách vysílá už od roku 1997. Jeho hlavní hvězda, věčně usměvavý představitel Chandlera Binga, herec Matthew Perry zemřel! Bylo mu přitom pouhých 54 let. Zprávu přinesly portály TMZ a Los Angeles Times.

Matthew Perry: V domě zemřelého herce našli hromadu prášků!

Zprávu potvrdila i společnost Warner Bros., která seriál Přátelé produkovala. „Jsme zdrceni smrtí našeho drahého přítele Matthewa Perryho. Byl to neuvěřitelně nadaný herec a nesmazatelná součást naší rodiny. Jeho odkaz bude žít v srdcích mnoha lidí. Tohle je srdcervoucí den,“ sdělila společnost.

Perry propadl démonu alkoholu

Fanoušci slavného herce, kteří sledují společenská média, dobře věděli, že Matthew Perry v posledních letech strádal. Pryč byl ten fit a svěží kluk, který uhranul miliony diváků slavného sitkomu Přátelé po celém světě včetně České republiky. V poslední době se objevovaly fotky zavalitého, neupraveného Perryho, který mířil na nákupy ve vytahaném triku a teplákách.

Důvod byl zřejmý, dlouho totiž bojoval s démonem alkoholem. A ten se mu nejspíš stal i osudným. Podle zpráv médií byl herec v sobotu nalezen mrtvý ve vířivce ve svém domě v luxusní čtvrti Los Angeles v Kalifornii, pravděpodobně se utopil. Odpoledne kolem 16. hodiny místního času ho našel zaměstnanec a zavolal na tísňovou linku.

Vážné nemoci včetně zástavy srdce!

Perry v minulosti sám veřejně přiznal, že je závislý na alkoholu, a to už od svých 18 let. Přes celou řadu odvykačních terapií se ale své závislosti nikdy nezbavil. Dokonce i seriál Přátelé podle svých slov často někdy natáčel pod vlivem alkoholu.

Matthew Perry bral velké množství prášků na bolest. Právě kvůli nezřízenému životu už v tak mladém věku prodělal nemoci, které obvykle zasahují nejstarší ročníky – prasklé tlusté střevo, zápal plic, kóma, zástava srdce. Vždy se z toho ale nějak dostal, až koupel ve vířivce tuto sobotu se mu stala osudnou. Úmrtí vyšetřuje kriminální policie a ta podle médií u těla nenašla žádné drogy.

Ve své knize, která vyšla loni, přiznal svou závislost na alkoholu a především uvědomění, že chtěl být celý život slavný, ale sláva sama o sobě nikoho nakonec stejně šťastným neudělá.

Seriálový hit Přátelé sbíral prestižní ceny

Seriál Přátelé o partě spolubydlících se vysílal v Americe od roku 1994, do České republiky přišel o tři roky později. Od té doby se vysílá prakticky neustále. Český hlas postavě Chandlera propůjčil dabér a herec Rostislav Čtvrtlík, který ale zemřel na vážnou nemoc už před 12 lety 6. března 2011.

Momentálně Přátelé vysílá stanice Nova Fun. Poslední epizodu seriálu sledovalo ve Spojených státech na 51,1 milionů lidí. Za deset let vysílání obdržel seriál 7 cen Emmy, Zlatý glóbus a další prestižní ocenění.

Matthew Perry: V domě zemřelého herce našli hromadu prášků!

Přejít nahoru