Herečka Nikol Leitgeb (Štíbrová). Foto: Instagram

Herečka Nikol Leitgeb dostane vyznamenání předsedy Senátu

Herečka Nikol Leitgeb (za svobodna Štíbrová), kterou proslavil kdysi extrémně populární seriál Pojišťovna štěstí, dostane ocenění předsedy Senátu České republiky.

Tak tohle v Lánech, kde v krásném domě žije Nikol Štíbrová, která si po svatbě vzala jméno manžela Petra Leitgeb, asi nečekali. Právě v Lánech také odpočívá na penzi ve svém novém bungalovu bývalý prezident Miloš Zeman, který též s oblibou rozdával vyznamenání spřáteleným hercům, herečkám či zpěvákům. Řád od něho dostala například herečka Jiří Bohdalová, nebo zpěvák Daniel Hůlka.

Teď ocenění obdrží herečka Nikol Leitgeb, avšak ne od prezidenta, ale od předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS). „Je nám velkým potěšením Vám sdělit, že předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil se rozhodl udělit Vám nejvyšší ocenění horní komory českého parlamentu – Stříbrnou medaili předsedy Senátu,“ zveřejnila úřední psaní sama herečka Nikol Štíbrová.

Co si vezme na sebe?!

Tu ihned přepadla panika. Nejdůležitější totiž, je co si na slavnostní předání vezme na sebe. „Co si vezmu na sebe, co si vezmu na sebe, co si vezmu na sebeee?“ ptala se zděšeně fanoušků na Instagramu.

Stříbrnou medaili uděluje předseda Senátu osobnostem, kterých si váží pro to, že konají v souladu s hodnotami, na nichž byl ustanoven i český Senát. A Nikol Leitgeb, to není jen Pojišťovna štěstí, nebo Instagram a vtipná videa a scénky party 3v1, kterou tvoří s kamarádkami – herečkou Veronikou Arichtevou a Martinou Pártlovou.

V poslední době působí díky Instagramu, kde má 667 tisíc sledujících, také v dobročinné oblasti. Díky svým příspěvkům se jí už podařilo vybrat miliony na vážně nemocné děti, a také na rodiny zasažené přírodními katastrofami či jiným neštěstím. Už mnohokrát ukázala, že má srdce na správném místě a ocenění si rozhodně zaslouží!

I proto je určitě škoda, že Senát informaci a pozvánku oceněným nerozeslal oficiálně poštou, jak se patří, ale jen neosobně e-mailem, a to ještě hromadným. Ale chápeme, pošta je teď drahá a poboček je méně…