Nová služba MAX je v Česku.

HBO spustilo v Česku novou službu MAX! Co je nového? A jak nainstalovat aplikaci?

Nová streamovací služba HBO MAX je od dnes v Česku! Tedy na MAX se přejmenovala původní služba HBO MAX a přináší i řadu novinek. Vyzkoušeli jsme, co nás překvapilo a co je nového?

Až si budete chtít dnes pustit HBO MAX, už to nepůjde. Na mobilním telefonu, nebo na chytré televizi se vám objeví hláška, že aplikaci je třeba přeinstalovat. Do Česka totiž 21. května přišla nová služba MAX a skvěle funguje už od brzkého rána. Někteří uživatelé hlásí, že se jim během noci aplikace sama přeinstalovala, my jsme to museli provést ručně.

Po vyzvání aplikace, stačí jen „mačkat“ daná tlačítka, která vás instalací provedou. Pochopitelně musíte, nebo také nemusíte, odsouhlasit sběr marketingových a osobních údajů. Skvělé je, že nová aplikace si pamatovala přihlášení včetně hesla, nebylo tedy potřeba nic zadávat a ani hledat heslo, které si už stejně mnozí nepamatují.

Nová aplikace má na mobilu ikonu velkého MAX. Po rozkliknutí příjemně potěší nový design aplikace vyladěný pro mobily. Filmové hity uvidíte hned nahoře. V aplikaci nechybí ani záložka rozkoukané filmy, seriály a pořady, která se dokonce překlopila ze staré aplikace HBO MAX. O rozkoukané filmy tak nepřijdete.

MAX: Dokumenty jsou v Češtině

Především ale v aplikaci přibyly záložky sport a dokumenty. Nově můžete koukat na přírodopisné, historické i společenské dokumenty Discovery. Velmi nás potěšilo, že mnoho nejen filmů ale i nově přidaných dokumentů je dabovaných do češtiny. To je určitě fajn, protože kdo chce u mluveného dokumentu celý večer luštit titulky? Samozřejmě si lze pustit i původní znění s titulky, ale hádáme, že takových zájemců bude minimum.

Sledovat lze nově i reality show a dokumenty z dalších kanálů Discovery, jako je TLC nebo ID a další. Na své si přijdou i děti a ostatní milovníci animáků z rozsáhlé nabídky Cartoon Network.

Sport jen za peníze navíc

Novinka myslí i na sportovní fanoušky, kteří v MAX najdou novou složku sport se záznamy atraktivních sportů včetně například tenisu a dokonce i živé přenosy z nabídky Eurosportu.

Má to však háček, musíte si ještě přikoupit balíček „sport“ za 70 korun měsíčně, který navíc obsahuje kanály Eurosport 1 a Eurosport 2 s nabídkou živých přenosů. K tomu vyzývá aplikace hned na domácí stránce. Kdo se tedy těšil na sportovní přenosy, zdarma to nebude.

Filmových novinek mnoho není

MAX je ale především o filmech. A tady moc nového potěšení pro fanoušky není. Ti, co již stačili projít nabídku, hlásí, že mnoho extra novinek do databáze MAX nepřibylo. Navíc uživatele nepotěší, že pokud budou chtít filmy sledovat v ultra vysokém rozlišení 4K s lepším zvukem, musí si připlatit za nejdražší variantu premium.

Ve službě MAX také dopoledne chyběla záložka s nově přidanými filmy a seriály, na kterou byli uživatelé zvyklí. Nyní se tak na první pohled nedozví, jaké noviny přibyly. Ještě před změnou přitom HBO do služby přidalo nový český film oceněný na Českých lvech Němá tajemství.

Jaké jsou ceny? Kolik stojí MAX?

Uživatelům dosavadní služby HBO Max má zatím zůstat zvýhodněné předplatné 199 korun, respektive 132 korun, což je částka, kterou platili uživatelé ještě předchozí služby HBO.

Noví uživatelé už za MAX zaplatí měsíčně 219 korun za standard a 299 měsíčně za premium s několika filmy a pořady ve 4K. Získat je i možné roční předplatné zvýhodněné o 16 % – v případě tarifu Standard za 2190 Kč a tarifu Premium za 2990 Kč. V rámci těchto balíčků lze vedle filmové a seriálové nabídky sledovat i letošní OH v Paříži.