Dům ze Sám doma je na prodej. Foto: Erin Konrath / Dawn McKenna Group

FOTO: Dům ze Sám doma je na prodej! Podívejte se, jak to dnes vypadá uvnitř, je to luxus

Slavný dětský vánoční film na světě Sám doma (Home Alone) je neoddělitelně spojen s ikonickým domem na předměstí Chicaga, kde rodiče při odjezdu na dovolenou zapomenou malého Kevina.

Slavný velký dům s velkými okny, naditý cennostmi si před Vánoci vyhlédnou dva zlodějíčci Marv a Harry. Mají volné ruce, protože rodina McCallisterů, která tam žije, odjíždí na dovolenou. Jenže v domě zapomenou jedno z dětí – malého Kevina. Večer před odjezdem zlobil a tak šel spát na půdu, kde na něj rodina ve spěchu při pozdním odjezdu na letiště zapomněla. Jemu teď nezbývá než svést s drzými zloději souboj…

Nejslavnější dům světa? Dům ze Sám doma

Většina z toho se odehrává právě v ikonickém domě na předměstí amerického Chicaga. Kevin v domě řádí, bojuje se strachem ze zlého kotle ve sklepě, ale také připraví řadu pastí a nástrah na zloděje. Například ze slavného schodiště, po kterém mimochodem před tím sáňkoval, spouští na provazu plechovky s barvou a sestřeluje s nimi vetřelce.

Nejen film Sám doma, ale i dům, kde se vše natáčelo, se tak doslova během chvíle, stal nejslavnější světovou nemovitostí. Celé generace jej poznají i podle jediné fotky podobně jako třeba Bílý dům ve Washingtonu, nebo Pražský hrad v Praze. Prostě stačí jeden pohled a hned víte.

Vnitřek domu už by ale mnozí filmoví fanoušci nepoznali. Starý barevný interiér se zelenou a červenou barvou je dávno pryč. Noví majitelé jej značně předělali do moderního stylu s historickým nádechem.

Ikonický dům na adrese 671 Lincoln Avenue, je ale teď znovu na prodej a tak se veřejnost může znovu podívat dovnitř díky fotografiím realitní kanceláře. Dům s rozlohou přes půl akru vstoupil na trh v pátek s cenou 5,25 milionu dolarů, tedy v přepočtu kolem 125 milionů korun.

Dům byl plně zrekonstruován a rozšířen v roce 2018 a současní majitelé, kteří tam bydleli 12 let, se starali o zachování architektonických detailů a integrity nejznámějších prostorů domu. Zachovali například slavnou přední část majestátního cihlového obložení přesně tak, jak je vyobrazeno ve Sám doma (Home Alone) z roku 1990, v němž hrají Macaulay Culkin, Catherine O’Hara, Joe Pesci, Daniel Stern a další, jak píše server TMZ.

Noví majitelé budou stylově bydlet stylově s pěti ložnicemi a šesti koupelnami, doplněné o vlastní nejmodernější kino, kde si mohou pustit třeba oba díly klasické vánoční komedie Sám doma.

A kdyby je to už nebavilo, mohou si zahrát třeba košíkovou na vlastním krytém hřišti v suterénu, nebo si užít příjemné venkovní posezení na zahradě s vlastní vířivkou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *