Richard Genzer, Tatiana Drexler a Zdeněk Chlopčík ve StarDance. Foto: Nextfoto

Drsný porotce Zdeněk Chlopčík končí ve StarDance, nahradí ho Jan Tománek

Tanečník a choreograf Jan Tománek se vrací do poroty taneční show České televize StarDance – vystřídá Zdeňka Chlopčíka. Ten o změně údajně ještě dopoledne nevěděl.

Porota letošního třináctého ročníku divácky mimořádně oblíbené taneční soutěže StarDance bude opět tříčlenná. Vrátí se do ní Jan Tománek. Ten se už v soutěži čtyřikrát představil jako profesionální tanečník, na židli porotce usedl v desáté a jedenácté řadě soutěže. Nový ročník začne Česká televize vysílat letos na podzim.

Zdeněk Chlopčík vypadal překvapeně

Tománek tak vystřídá mezi diváky oblíbeného Zdeňka Chlopčíka. Ten ještě dopoledne odpovídal na dotazy o svém konci ve StarDance překvapeně. „Nic o tom nevím,“ tvrdil.

Oblíbený Chlopčík působil na ČT jako osvěžení, poněkud drsný porotce, který na natáčení do Prahy dojížděl pravidelně z Ostravy s neobvyklým vzhledem a náušnicí v uchu si získal diváky svou spravedlivostí, nenadržováním a přísností na všechny soutěžící. Nikdy nerozhodoval podle toho, jak jsou soutěžící oblíbení u diváků, ale podle toho, jak skutečně tancují.

„V historii StarDance se v porotách představilo celkem šestnáct osobností. Například Vlastimil Harapes, Michael Kocáb nebo Jan Révai. Změny ve složení poroty tedy nejsou vůbec ničím neobvyklým,“ potvrdila kreativní producentka Lucie Kapounová.

StarDance bez Chlopčíka? Nebude to nuda?

Je však otázkou, zda zrovna odstraněním Zdeňka Chlopčíka televize u diváků tvrdě nenarazí. Kromě profesionálního nadhledu totiž diváky bavil i skvělými hláškami a hodnocením. Podle ČT si ale i Tománek povede dobře.

„Už teď mohu potvrdit, že se v připravované řadě vrátí Jan Tománek, který nahradí Zdeňka Chlopčíka. Ten v dosavadních dvanácti ročnících zvládal svoji roli skvěle a za to mu patří dík,“ dodala Kapounová.

Jan Tománek tančil s Ivanou Chýlkovou

Jan Tománek se StarDance zatím účastnil častěji v roli tanečníka než porotce. Doteď na parketu vytvořil pár se čtveřicí VIP osobností. Hned v prvním ročníku, v roce 2006, s moderátorkou Jolanou Voldánovou, o šest let později s modelkou Pavlínou Němcovou, v roce 2013 s trojskokankou Šárkou Kašpárkovou a loni s herečkou Ivanou Chýlkovou. Dvojice Tománek – Chýlková ovšem vypadla už ve třetím díle, tedy jako druzí (v prvním se nevypadává).

„Jsem šťastný, že mi ČT dala znovu příležitost zúčastnit se tohoto úžasného projektu a těším se na každý soutěžní večer StarDance. Bavilo mě být na parketu i v porotě. Coby porotce budu odborný, laskavý a doporučovat všem účastníkům, jak se kolo od kola zlepšovat,“ říká Jan Tománek, staronový porotce nadcházejícího třináctého ročníku.

StarDance si drží 1,7 milionu diváků

StarDance je nejsledovanějším pořadem v tuzemsku, každou sobotu si jej pouští v průměru 1,7 milionu diváků. Zkrátka tanec diváky baví, zvláště, když tancují celebrity, které se to musely naučit spolu s profesionály.

StarDance je českou verzí celosvětově úspěšné televizní taneční soutěže britské veřejnoprávní BBC, která ji uvádí pod názvem Strictly Come Dancing. V programu ČT1 se objevuje od roku 2006.

Překvapení: Ze StarDance vypadli Ivana Chýlková a Jan Tománek