Jan Čenský a Dana Morávková míří do Snídaně s Novou. Zdroj: nova

Diváci TV Nova zuří: Vraťte nám kluky do Snídaně! Nahradí je Morávková a Čenský!

Už v pátek se v pořadu Snídaně s Novou na TV Nova objeví slavná moderátorská dvojice Dana Morávková a Jan Čenský. Ve všední den tak nahradí stávající mladé moderátory, diváci to kritizují.

Televize Nova provádí zásadní změny ve svém televizním programu. Má totiž problém s pořadem Víkendová snídaně, který u diváků dlouhodobě nezabodoval. Pozorný divák si všiml, že Víkendová snídaně začala kvůli slabé sledovanosti vyklízet dopolední prostor v sobotu i v neděli. Z původně skoro čtyř hodin vysílání postupně byly tři a nakonec zbyly jen dvě hodiny vysílání.

Na příští týden je dokonce v televizním programu Víkendová snídaně uváděna jen v délce jedné hodiny od osmi do devíti. To už snad ani nemá smysl, aby celý štáb, moderátoři a hosté vážili cestu do televize na pražském Barrandově. Sotva začnou vysílat, tak za chvíli mohou jít domů.

Víkendová snídaně neměla dost diváků

Je to jasná známka, že pořad je už odepsaný a televize by ho nejraději zrušila ihned a ne až před prázdninami. Zřejmě ale musí dodržet nasmlouvané závazky, například propagovat nějaké produkty, nebo akce. Většina hostů, která do Víkendové snídaně chodila, totiž obvykle přišla propagovat nějakou blížící se akci.

„Víkendovou snídani jsme začali vysílat v říjnu 2022. Inspirovali jsme se řadou zahraničních pořadů podobného formátu a postupně jsme na základě zpětné vazby od diváků zaváděli nejrůznější změny a nové obsahy,“ vysvětlují zástupci televize.

„Bohužel se ukázalo, že si tento formát dlouhodobě nenašel takový počet diváků, aby byl pro nás dále udržitelný, a proto se po standardní publicistické letní pauze na obrazovky TV Nova už nevrátí,“ potvrdila mluvčí Novy Barbora Dlabáčková serveru Mediář.

Diváci zuří: Neberte nám mladé moderátory

Nejvíce si diváci oblíbili seriálovou a divadelní hvězdu Danu Morávkovou spolu se slavným hercem Janem Čenským. Oba si proto televize nechá a nasadí je do stále ještě úspěšně vysílané Snídaně s Novou, která běží ve všední dny ráno.

To ale rozezlilo diváky, které Víkendová snídaně nezajímala, za to mají rádi Snídani s Novou s původními mladými moderátory, kterými jsou Johan Mádr, Ondřej Havel a Barbora Šimková.

„A kluci jako už nebudou? Tak tím pro mě Snídaně s Novou končí,“ kritizovala například divačka Pavla Messany. „Bože, to si děláte pr*el? Ty suprové vyhodíte a tyto necháte?“ pustila se do ještě drsnější kritiky Sylvie Poláková. „To už nebudu koukat, jenom když tam bude Ondra s Johanem a Bárou, jsou jedničky sehrané,“ přidala se další divačka podepsaná jako Janule.

TV Nova ale diváky uklidňuje, že o mladou trojici nepřijdou, pouze v některé dny je nahradí Morávková a Čenský. „Moderátorský tým zůstává, je pouze rozšířen o další dvojici,“ reagovala na kritiku televize Nova.

Morávková a Čenský budou do Snídaně s Novou vstávat ve 4 ráno!

Morávková a Čenský mají ovšem i spoustu fanoušků a zastánců. „Super, už se moc těším, a doufám, že ty škaredé příspěvky paní Moravková a pan Čenský nečtou, páč jste super,“ napsala divačka Zdenka Pestalová.

Slavnou dvojici teď čekají krušné dny, zatímco víkendová snídaně začínala až kolem osmé, ta ve všední dny startuje už po šesté hodině ráno. „Budeme proto vstávat ráno před čtvrtou hodinou, takže já jdu spát už odpoledne,“ reagoval ve čtvrtek Jan Čenský.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *