Pohřební služba odnáší rakev s Janou Hlaváčovou. Prochází kolem Dagmar Havlové a Jiřiny Bohdalové.

Dcery Jany Hlaváčové v slzách. Česko se loučí se slavnou herečkou

V Národním divadle v Praze se příbuzní, známé osobnosti i veřejnost rozloučili s herečkou Janou Hlaváčovou. Její dcera nad rakví neskrývaly slzy.

Tolik to bolí. Jana Hlaváčová už zůstane pro diváky jen ve vzpomínkách a v mnoha filmech či seriálech, ve kterých je tolik bavila. Česko se se slavnou herečkou loučilo v pátek v Národním divadle, kde Jana Hlaváčová dlouhé roky působila.

Slzy v dojemné atmosféře neudržel skoro nikdo. Zvlášť smutný byl pohled na dcery Jany Hlaváčové – Terezu a Báru Munzarovou. Právě Bára Munzarová s dcerou Aničkou na schodech Národního divadla přihlížely nakládání rakve do smutečního vozu. Báru po rameni hladil manžel Martin Trnavský, byl jí velkou oporou.

Během smutečního obřadu se Národní divadlo zcela zaplnilo, na obřad dorazila i Dagmar Havlová, Jiřina Bohdalová a mnoho dalších celebrit.

S láskou a vděčností, řekl Ivan Trojan

Během obřadu se u rakve střídala čestná stráž. Na začátku byla složená z bývalých studentů Jany Hlaváčové na DAMU. „S láskou, byla první slova, která mě napadly, když jsem se dozvěděl, že odešla Jana Hlaváčová,“ řekl herec Ivan Trojan, který vzpomínal na studentská léta. „S láskou a vděčností, paní profesorko, milovaná Jano, tví studenti,“ zakončil smuteční řeč Trojan.

Na pohřbu promluvil také ředitel Národního divadla. Jan Burian. „Byla představitelkou toho nejlepšího z moderního herectví. Její postavy byly dojemné, protože se podobně jako její tvůrkyně samy nad sebou nedojímaly,“ řekl Burian. „Nikdy nechtěla být vzorem, ale přesto se jím stala. Milá Jano, odpočívej v pokoji,“ řekl Burian o Janě Hlaváčové.

Projevy přednesli kromě ředitele divadla Jana Buriana a Ivana Trojana také herečka Taťána Medvecká a Emílie Vášáryová, verše přidal Petr Kostka, který obvykle na pohřby nechodí. Právě on a jeho žena Carmen patřili k nejbližším přátelům Munzara a Hlaváčové.

Jana Hlaváčová zemřela v sobotu 13. ledna 2024. Diváci ji milovali v mnoha filmech a seriálech.

Zemřela herečka Jana Hlaváčová, hvězda Básníků i mnoha pohádek a seriálů

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru