Daniel Krejčík a Matěj Stropnický. Foto: Nextfoto

Daniel Krejčík se vrátí na zámek ke Stropnickému! Mám strach, přiznává!

Herec Daniel Krejčík, který exceluje například v představení Vlaštovka s Jitkou Čvančarovou, se vrátí na zámek Osečany, ze kterého odešel po rozchodu s partnerem Matějem Stropnickým.

Rozchod Dana Krejčíka a Matěje Stropnického před časem překvapil celé Česko. Zamilovaný gay pár vypadal neskutečně harmonicky a poté, co se rozhodly opravovat zchátralý zámek a museli překonat mnoho strastí, by nikoho nenapadlo, že by se mohli rozejít.

Nyní je to už tři čtvrtě roku, co spolu Krejčík a Stropnický nejsou. Teď se však chystá velké shledání! „Na konci srpna budu hrát pár představení na zámku,“ potvrdil Daniel Krejčík. „Když jsem odcházel od Matěje, nechtěl jsem, aby se tím ohrozilo to, co jsme vybudovali a milovali. Na zámek jezdilo hodně lidí na prohlídky, založil jsem na něm divadelní festival, který by měl letos oslavit šestý ročník. A taky oslaví,“ vysvětluje.

Ačkoli se k době dříve zamilovaná dvojice po ošklivém mediálně propíraném rozchodu nevrací, i tak bude pro Krejčíka návštěva zámku náročná a bolestná. Tolik vzpomínek…

Krejčík a Stropnický na jednom pódiu!

„Mám z toho společného hraní a bytí na zámku zvláštní mix pocitů. Je to už tři čtvrtě roku, kdy se tam nevracím jako domů, sem tam mě ještě navštíví pocit prázdnoty po tom nejneobyčejnějším dobrodružství, co jsem s Matějem na zámku doposavad zažil,“ svěřil se mladý herec.

Dodal však, že se s Matějem Stropnickým snaží vycházet, byť přiznává, že přátelit se po rozchodu je často velmi těžké. „Každý bývalý pár se v těch nových botách musí naučit chodit. Už z nich taky máme pár bolavejch puchejřů. Ale snažíme se,“ řekl Krejčík.

Dodal, že v divadle sám hraje v představeních o smíření a odpouštění. „Byl bych přece úplnej pitomec, kdybych se o to sám nesnažil. Lehko se mi tam jezdit nebude, ale když se něčeho bojíš, tak si na to sáhni. A vím, proč to dělám,“ uvedl Krejčík s tím, že dál obdivuje Matěje, jak se o zámek stará a jak letní divadelní festival sám připravil.

Krejčík se Stropnickým dokonce potkají na jednom pódiu. „Odehraju tam třikrát představení Kalifornská mlha, kde hrajeme my dva s Matějem, a to v termínech: 17. 8., 23. 8. a 30. 8. A pak taky třikrát Všechny báječné věci, kde hraju sám v termínech: 18. 8., 25. 8. a 1. 9.,“ uvedl Krejčík s tím, že vše odehraje zadarmo a výtěžek půjde na další investice do zámku.

Stropnický a Krejčík se rozešli! Co teď bude s jejich zámkem v Osečanech?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *