Porotcem pořadu České na grilu je Zdeněk Pohlreich. Foto: Nextfoto

Česko na grilu: Postrach špatných restaurací Zdeněk Pohlreich se vrací na obrazovky!

Slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, kterého proslavil legendární pořad Ano, šéfe! se vrací na televizní obrazovky se show zaměřenou na grilování Česko na grilu.

Diváci už roky čekají na návrat kontroverzní show Ano, šéfe!, v níž obávaný Zdeněk Pohlreich vyrážel do obvykle špatných restaurací a snažil se je přivést na správnou cestu gastronomie a přitom ještě dokázal vytáhnout neuvěřitelné lidské příběhy personálu těchto podniků. I roky od konce natáčení pořad u diváků stále boduje a televize Prima jej na obrazovkách protáčí den co den.

Nového Ano, šéfe! se sice zatím nedočkáme, i tak se Zdeněk Pohlreich míří do televize se zajímavou novinkou. Jeho nová show slibuje emoce, napětí a přitom chutě z parádně grilovaného masa a jiných dobrot.

TV Prima totiž od 23. března uvede show Česko na grilu, ve které se v nejlepší formě vrací Zdeněk Pohlreich a doprovodí jej kolega Martin Svatek. Pořadem provází moderátoři Tomáš Zástěra a Patricie Pagáčová. Novinku televize představila ve čtvrtek v pražském Weber Store.

Česko na grilu: Boj ve dvojicích a na žhavém uhlí

Bude to taková obdoba MasterChefa, jenže vařit budou soutěžící výhradně na grilu, tedy na žhavém uhlí, které může být velmi záludné. Lze vykouzlit skvělý pokrm, ale stejně tak ho lze rychle spálit, nebo mít naopak úplně syrový.

Soutěžící tentokrát nebudou vařit jen za sebe a mezi sebou, ale ve dvojici s kamarádem, partnerem, maminkou či kolegou – jak práce v páru ovlivní jejich strategii? Který pár nepřežije práci ve dvojici?

Deset párů složených z milovníků grilování se utká o titul Grilmastera roku i zajímavou výhru v souboji nad žhavými uhlíky pod přísným dohledem nekompromisní poroty v podání Zdeňka Pohlreicha a Martina Svatka.

Legendární pořad Ano, šéfe! se vrací. Zdeněk Pohlreich se opět pustí do restaurací!

„Grilování je v průběhu jarních a letních dní oblíbená aktivita. Je to skvělá příležitost k setkávání se s kamarády i širokou rodinou, kde se každý během přípravy masa a pochutin obrazně stává mistrem grilu. A přesně v tomto pohodovém duchu proběhne i naše soutěžní show. Jen ji okořeníme o taktiku, strhující rodinné příběhy, konflikty a napětí. Vždyť vyhrát půl milionu může jen jedna dvojice,“ říká programová ředitelka skupiny Prima Alex Ruzek.

Pohlreich: Budu drsný a nechválím

V průběhu času bude vidět, jak se jednotliví soutěžící výkonnostně zlepšují, a to i díky trefným komentářům od porotců. „Naše komentáře pro ně musely být v danou chvíli nekomfortní, ale s odstupem času bylo jasně vidět, že jim naše rady pomáhají někam se posouvat. Zocelovaly je a za to jsem rád,“ říká porotce Martin Svatek.

Zdeněk Pohlreich se před kameru opět staví se svými břitkými komentáři a ty mohly některé soutěžící pořádně vykolejit. Sám šéf si nepřipouští, že by mohl být občas skutečně drsný. „Pokud by to soutěžící a diváky rozhodilo, měl místo mě výkony soutěžících hodnotit farář, který by jistě řekl lépe, co je špatně,“ směje se Pohlreich.

„A chválit moc nebudu, s tím také nepočítejte, přece nechcete, abych se vrátil na Primu jako nice guy. To asi nečeká nikdo…,“ dodal Zdeněk Pohlreich.

Jídla bude hodnotit veřejnost

Unikátní je pořad také v tom, že soutěžící vaří pro specifické skupiny z řad veřejnosti, které následně hodnotí jejich kulinářské umění.

Právě tito hostující porotci, kteří jsou do poslední chvíle tajní, mohou svým hodnocením ovlivnit, kdo postupuje rovnou do dalšího kola. Jak „hlas lidu“ zamíchá průběžným bodováním?

Legendární pořad Ano, šéfe! se vrací. Zdeněk Pohlreich se opět pustí do restaurací!

Přejít nahoru