Diváci v pondělí uvidí reprízovanou první řadu seriálu Stíny v mlze. Foto: ČT

ČT odkládá premiéru seriálu Stíny v mlze, obsahuje útok ve škole!

Už v pondělí se diváci České televize těšili na premiérové díly druhé řady kriminálního seriálu Stíny v mlze. Televize ale vysílání o víkendu nečekaně odložila.

Premiéru nových dvanácti epizod seriálu Stíny v mlze od režiséra Radima Špačka oznámila Česká televize původně na pondělí 8. ledna 2024. Teď ale přišla nečekaná změna, pouhý jeden den před vysíláním. Diváci nejprve uvidí reprízu první řady.

„Česká televize mimořádnou programovou změnou reaguje na tragické události z 21. prosince loňského roku,“ uvedla mluvčí České televize Vendula Krejčová s tím, že o nové díly s dvojicí kriminalistů ostravského oddělení vražd příznivci nepřijdou – program ČT1 sérii uvede poté.

I původní díly jsou přitom z kriminalistického prostředí. Navíc hned po tomto seriálu ČT nasadí premiéru komediálního seriálu Dobré ráno, Brno! Ten je prošpikovaný drsným humorem.

Je však nasnadě, že nové díly Stínů v mlze obsahují podobnou zápletku, jako se odehrála na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. 21. prosince tam David Kozák zastřelil 14 lidí a následně zabil sám sebe. Týden před tím zastřelil tatínka a jeho dvouměsíční dcerku v Klánovickém lese u Prahy.

Ve třetím díle seriálu Stíny v mlze je útok ve škole

„Citlivě vnímáme celospolečenskou situaci a zásadním důvodem programové změny byl obsah třetí epizody, ve které dojde ke střelbě na základní škole,“ potvrzuje programový ředitel ČT Milan Fridrich.

„I přes to, že byly scénáře pro druhou řadu dokončeny už v roce 2022, inkriminované scény natočili filmaři na jaře loňského roku a jedná se o fiktivní příběh, tak Česká televize považuje uvedení druhé řady v současné době za nevhodné,“ zdůvodnil změnu Fridrich.

Veřejnoprávní televize se podle Krejčové událostem, které otřásly celou společností a reagovala na ně řada státníků a světových osobností, věnuje ve svých zpravodajských a publicistických pořadech. Z mnoha úhlů pohledu dává prostor odborníkům z nejrůznějších oblastí i představitelům akademické obce.

„Česká televize plní svoji veřejnoprávní úlohu ať už ve vysílání hlavní zpravodajské relace Události, tak i v rámci kontinuálního vysílání ČT24 a v jejích pořadech – Studio 6, Interview ČT24, Devadesátka, Události, komentáře,“ říká generální ředitel ČT Jan Souček.

V tuto chvíli proto plně stojím za rozhodnutím Milana Fridricha odsunout premiéru druhé řady Stínů v mlze na později, kdy bude vhodnější se i v hrané tvorbě věnovat tématu bezpečnosti na školách,“ dodal Souček.

Ostatní původně ohlášené jarní premiéry zůstávají beze změny. V neděli 7. ledna se na obrazovkách ČT1 ve 20:10 objeví první díl seriálu Smysl pro tumor a o den později nabídne první program ve 21:25 pokračování komediální série Dobré ráno, Brno!.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru