Mirai Navrátil a Lucie Bílá bojují o Českého slavíka. Zdroj: Nova a Instagram

Boj o Slavíka: Mirai ukázal všechno a Lucie Bílá má protekci na Nově?!

V neděli 12. listopadu vrcholí boj zpěvaček a zpěváků o hlasy diváků v anketě Český slavík 2023. V poslední den hlasování ale Lucie Bílá obsadila vysílání TV Nova!

Je to spravedlivé? To by si mohly říkat zpěvačky Eva Burešová a další hvězdy české hudební scény, které už týdny vyzývají své fanoušky na sociálních sítích, aby jim dali hlas v anketě Český slavík 2023. Někdo totiž dostává poněkud výrazně větší mediální prostor v celoplošných televizích.

Konkrétně mnohonásobná zlatá slavice Lucie Bílá byla v neděli, tedy v poslední den hlasování, hostem sledovaného pořadu Snídaně s Novou. Na obrazovkách byla dlouhé minuty, moderátoři Jan Čenský a Dana Morávková s Bílou vedli rozhovor právě o Slavících.

„Vždyť ty máš více Českých a zlatých slavíků než Karel Gott, máš jich 21,“ řekl moderátor Jan Čenský. „Mám z nich velkou radost, když jsem dostala prvního v roce 1996, tak jsem si říkala, že si to musím opravdu užít, protože už žádného nikdy nedostanu,“ vzpomíná Bílá, která nakonec Slavíky sbírala pravidelně skoro každý rok další desetiletí.

Lucie Bílá: Zpívat letos nebudu!

Bílá také dostala nabídku na přímém přenosu předávání cen Český slavík zazpívat. Ta to ale odmítla. „Rozhodla jsem se, že na Slavících letos nebudu vystupovat, chci dát prostor mladým,“ řekla slavná zpěvačka.

Zmínila i aktivity ve svém divadle Lucie Bílé a kolem své charitativní činnosti, kdy vyrábí Andělíčky, které prodává a z výtěžku podporuje zdravotně handicapované. Nezapomněla také propagovat svou restauraci v Otvovicích. „Můj muž říká, že než, abych se naučila vařit, tak jsem raději koupila hospodu,“ smála se Bílá a mezi řečí ještě pozvala diváky na skvělý husí kaldoun, který se tam vaří. Zkrátka podnikatelského ducha nezapře.

Nutno ale dodat, že Lucie Bílá ani jednou ve vysílání nevyzvala, aby pro ní fanoušci hlasovali. Za to redaktorka pořadu několikrát připomněla, že diváci a fanoušci mohou hlasovat ještě do nedělní půlnoci.

Dokument o Heleně Vondráčkové

Velký mediální prostor dostala pouhý den před koncem hlasování též zpěvačka Helena Vondráčková. Česká televize odvysílala dlouhý dokument Helena o jejím životě, soukromí a pěvecké tvorbě. Zda může dokument, který řeší i její spory s Martou Kubišovou, nebo bratrem Jiřím, přinést Vondráčkové hlasy v Českém slavíku navíc, je tedy otázkou.

Hlasy chtějí i zpěváci

Anketa Český slavík ale nenechala chladnými ani pánskou část českého showbyznysu. O hlasy žádají na sociálních sítích všichni od Milana Peroutky až po Miraie Navrátila. Právě Mirai Navrátil na finále hlasování vytáhl těžký kalibr.

Zveřejnil fotku z natáčení svého videoklipu na pláži, kde stojí bez oblečení. Fanynky tak mohly obdivovat jeho „zadní část“. Mirai přitom slíbil, že ten, kdo pošle hlas do Českého slavíka, dostane i foto zepředu.