Helena Vondráčková nad starými fotografiemi v dokumentu Helena. Zdroj: ČT

Helena Vondráčková v dokumentu Helena otevřeně o sporech v rodině!

Zpěvačka Helena Vondráčková nechala nahlédnout diváky České televize v jedinečném dokumentu Helena do svého soukromí. Rozebíraly se i životní křivdy!

Helenu Vondráčkovou stále trápí válka ve vlastní rodině. Kvůli svému současnému manželovi Martinu Michalovi se totiž pohádala s bratrem Jiřím a jeho rodinou. Od té doby spolu nemluví a nejspíš to nikdy nic nezmění.

Diváci se v dokumentu Helena podívali do domu Heleny Vondráčkové v Řiťce u Prahy, kam se nastěhovala v roce 1986 se svým prvním manželem – německým zvukařem Hellmutem Sickelem.

V domě má kromě jiného na zdech pověšené své platinové a zlaté desky, které dostávají úspěšní tvůrci za velký počet prodaných desek. „Visí tady 17 zlatých desek, 9 platinových a nějaké double platinové,“ ukázala Helena Vondráčková, která za život nazpívala už 1781 písní. V roce 1965 získala Zlatého slavíka a později i řadu stříbrných a bronzových slavíků.

„Chtěli jsme žít v domě na venkově a přitom blízko Prahy,“ popisovala Vondráčková. Manželství se Sickelem ale nevydrželo. „Odešel do Německa a já tady zůstala sama, bylo to pro mě těžké,“ vzpomínala Vondráčková.

Vondráčková: Život mi nedal děti

Vondráčková v dokumentu také přiznala, že jí trápí, že nemohla mít vlastní děti. „Člověk nemůže mít v životě všechno. Vynahrazuji si to vším možným, mám cizí děti kolem sebe, mám je moc ráda. Beru to, jak to život dal, neměla jsem štěstí, abych měla děti. Je mi to líto, ale takový je život,“ opakovala se smutným výrazem Vondráčková.

Štěstí nakonec zpěvačka našla v osobě Martina Michala, s nímž je už 20 let. Svého současného manžela poznala na jedné cestě na dovolenou. V té době byl pilotem dopravního letadla a organizátorka zájezdu zařídila, že se v letadle potkali. „Hned se mi líbil, byl vysoký, štíhlý a v uniformě,“ vzpomíná Vondráčková.

„Helenu jsem měl vždy rád, měl jsem ji už na vojně ve skříňce vylepenou na plakátu. Občas jsme se potkávali v Amforě, ale to byla jen taková letmá setkání,“ vzpomínal Michal.

Svatební podfuk na novináře

Své ano si řekli na hradě Karlštejn. „Původně to mělo být na zámku Štiřín, ale někdo to prozradil, tak Martin řekl, že to uděláme na Karlštejně,“ říká Vondráčková v dokumentu Helena. Bylo to 28. února 2003 a u domu Vondráčkové už od mrazivého rána hlídkovala všechna média.

Martin Michal ale novináře převezl, když z garáže jejich domu vyjelo auto s falešnou nevěstou a novináři se za ním rozjeli. „My jsme pak v klidu nasedli do jiného auta a v soukromí odjeli na Karlštejn,“ vzpomínala Vondráčková.

„Je to člověk, o kterém jsem byla přesvědčená, že se o mě postará, že to není žádný škrt a že je to statečný chlapík, který se nebojí. A hlavně, že mě má rád. Nemýlila jsem se,“ řekla Vondráčková.

Vondráčková: Bratr nepochopil, že jsem dospělá

Jenže sňatek narušil vztahy v rodině Vondráčkové. Její bratr Jiří jí nového muže neschvaloval a kritizoval jej. „Můj bratr nějak nemohl pochopit, že jsem dospělá a že si svého partnera vyberu sama. Do teď je tak zatvrzelý, že to nechápe,“ řekla Vondráčková v dokumentu.

Podle Michala byla pro Helenu obhajoba před rodinou velmi těžká. Byla na rodinu velmi fixovaná a snažila se udělat vše pro nápravu,“ řekl Michal. „Je mi to hrozně líto, já bych nikdy do jeho vztahu nezasahovala. Je to každého rozhodnutí a jeho život, který si vybere. Je to smutné, ale je to tak,“ dodala Vondráčková.

Martin Michal dělá Vondráčkové manažera a zajišťuje organizaci koncertů. Dokument Helena ukázal, že jsou mezi nimi občas pracovní dohady. „Někdy to skřípe, ale musí to tak být, aby výsledek by dobrý. Jediné do čeho se nepletu, je to umělecká stránka, kterou předvádí Helenka na pódiu,“ komentoval to Michal.

„Na to, že jsme spolu pořád, tak je to v pohodě. Samozřejmě nějaká výměna názorů je, ale vždy skončí v pohodě,“ doplňuje Helena. Říká, že se Michal pro ní stal i v showbyznysu oporou.

Spoustu společného času tráví také na hausbótu na Slapech, kde Michal naučil Vondráčkovou dokonce chytat ryby.

Vondráčková přiznala, že někdy přemýšlí, co by na současné vztahy řekli rodiče, kteří již zemřeli. „Rodičům by se asi nelíbil náš vztah s bratrem. Otec by ale aspoň viděl, že to, co mu bratr říkal, není pravda, že se s Martinem milujeme a už spolu jsme 20 let,“ dodala zpěvačka.