Agáta Hanychová sklidila kritiku za objednání nevhodného nápoje synovi. Zdroj: IG

Agáta Hanychová dnes dostává pořádnou sodu a hejty od matek! Čím je tak rozčílila?

Agáta Hanychová sklidila obrovskou vlnu kritiky a hejtů za to, že koupila svému synovi nápoj Prime, který je podle médií a zdravotníků pro děti rizikový.

Média už měsíce řeší, zda mají děti dostávat nápoje s vysokými obsahem kofeinu a dalších pro děti rizikových látek. Mnozí odborníci a lékaři varují před pitím nápoje Prime, protože v některých případech při nadměrném pití může u dětí způsobit až vážný kolaps!

Hanychová přesto hned dvě lahvičky koupila synovi Kryšpínovi a ještě se s tím chlubila ve svém reklamním okénku na Instagramu. „Z tohoto balíčku bude mít Kryšpín radost, on si to přál,“ rozbalovala objednávku Hanychová.

Agáta Hanychová: Takových hejtů…

A protože její kanál sledují také děti a samozřejmě matky s dětmi, nenechala na sebe jejich kritika a zloba dlouho čekat. Zprávy na Instagramu Agáty Hanychové doslova zasypaly kritikou, proč takové nápoje dává synovi a proč je ještě propaguje. „Takových hejtů…,“ postěžovala si po zveřejnění videa Hanychová.

Všem kritikům ale rovnou dala najevo, že jejich názor nezajímá. „Holky máte puberťáky?? Jeden nápoj měsíčně na fotku a hned taková reakce,“ zlobila se Hanychová a poněkud arogantně ke své reakci předala ještě slevový kód na nákup v obchodě s cukrovinkami, kde nápoj objednala.

Rizikový nápoj: Příliš mnoho kofeinu i draslíku

Na nápoj Prime upozorňují lékaři i média už od loňského roku. MF DNES například na podzim informovala, že v jedné třetinkové lahvi tohoto drinku může být až 200 miligramů kofeinu, tedy jako kdyby si dítě dalo najednou hned čtyři silné šálky kávy espresso, dva RedBully nebo šest plechovek Coca-Coly. Vysoký je i obsah draslíku, 700 miligramů je dle odborníků pro dětské ledviny příliš mnoho.

Školy hromadně vyzývají rodiče, aby nápoj dětem nekupovali, přestože je to mezi nimi hit a žádají ho po nich. Proto teď sledující překvapilo, že Hanychová něco takového prezentovala na Instagramu.

Podle primáře dětského oddělení vítkovické nemocnice v Ostravě Jana Boženského je Prime obrovský problém. U dětí totiž může vyvolat poruchy chování. „Představte si, že vypijete během chvíle čtyři nebo pět káv. To zamává i s dospělým,“ vysvětluje pediatr v článku na iDnesu.

Survivor 2024: Kokta potvrdil, že Ornella je stále na ostrově, domů se mu nastěhovala Hanychová!

Přejít nahoru