Dopadení zlodějů aut. Zdroj: PČR

VIDEO: Česká policie přímo na dálnici dopadla zloděje s kradenými Toyotami

Do Polska nedojeli. Dvě odcizené Toyoty z Itálie se díky dobré práci jihomoravských i olomouckých policistů budou moci vrátit majitelům. Obvinění muži z jihovýchodní Evropy skončili ve vazbě. Podívejte se na video z jejich dopadení.

Jihomoravští kriminalisté ve spolupráci se olomouckými kolegy zadrželi čtveřici mužů z jihovýchodní Evropy. Ti jeli s kradenými auty značky Toyota z Verony směrem na Polsko.

Jejich cesta skončila na dálnici D 46, kde je zadržely hlídky z brněnského oddělení hlídkové služby a speciální pořádkové jednotky navigované operačním důstojníkem.

Dva hlavní pachatelé ve věku 22 a 32 let skončili ve vazbě. Kriminalisté jim zatím prokázali ještě odcizení vozidla Škoda Kodiaq, které zmizelo přes noc majiteli na Blanensku. Oba obvinění se přiznali, že auta odcizili pomocí zesilovače dálkového signálu na otevírání vozidla.

Trestně stíhaní jsou za krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, hrozí jim pětiletý trest.

„Role jejich kumpánů ještě prověřujeme, stejně jako možnost, zda povedená dvojice nemá na svědomí více případů s podobným rukopisem. Obě auta poputují zpět do Itálie, přijedou si pro ně majitelé,“ sdělila Policie ČR.