Hasiči a záchranáři bojovali o život rybáře. FOTO: HZS Královéhradeckého kraje / Michal Fanta

Na Rozkoši se utopil polský rybář, záchranáři marně bojovali o jeho život

/FOTO/ Dramatické okamžiky se odehrály na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice. Při záchraně topícího se rybáře zasahovali záchranáři ze všech složek IZS, přes velké nasazení všech nakonec zemřel.

Na tísňovou linku bylo v neděli kolem 18. hodiny v polštině oznámeno, že příbuzní postrádají muže, který šel rybařit na vodní přivaděč do nádrže Rozkoš. Muž byl neplavec a na hladině plavaly jeho věci.

Poplach se okamžitě rozezněl profesionálním a dobrovolným jednotkám hasičů z okolí, zdravotnické záchranné službě a policistům, na místo letěl i vrtulník letecké záchranné služby.

K vodní nádrži přijeli hasiči se čluny a začali prohledávat prostor, kde se měl rybář pohybovat, přilétající vrtulník prováděl průzkum ze vzduchu.

„Během několika minut nalezli osobu ve vodě dobrovolní hasiči, vytáhli ji do člunu a okamžitě zahájili resuscitaci. Muže převezli mezitím na břeh, kde pokračovali další dobu v oživování zdravotničtí záchranáři. Rybář byl nakonec transportován do nemocnice, na následky tonutí však zemřel,“ sdělili hasiči.

Na místě byl kromě jednotek požární ochrany také krajský psycholog HZS, který poskytoval pozůstalým první psychickou pomoc, tlumočení do polštiny zajišťoval jeden ze sloužících hasičů ze stanice Velké Poříčí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Velkého Poříčí a JSDH Česká Skalice. Aktivována byla také sloužící potápěčská skupina HZS Pardubického kraje, která byla vzápětí po nalezení osoby odvolána.

FOTO: HZS Královéhradeckého kraje / Michal Fanta