Zraněnou houbařku našel v Krušných horách psovod horské služby. Foto: HS

Houbařka si zranila nohu a nemohla dál, hledala ji horská služba

I to se vám může stát na houbách, jejichž sezóna startuje. V oblasti Tisé v Krušných horách se dnes zranila houbařka a nemohla chodit. Hledala ji horská služba.

V pátek v ranních hodinách zasahovala horská služba na Tisé v Krušných horách u raněné houbařky z ciziny, zjistily ČRzprávy. Okolo půl deváté dostali horští záchranáři výzvu od zdravotnické záchranky v Ústí nad Labem o pomoc při nalezení houbařky, která si poranila nohu a nebyla schopna samostatného pohybu.

„Naštěstí u sebe měla telefon, takže s ní bylo možné komunikovat. Její přístroj bohužel nepodporoval instalaci aplikace Záchranka, podle které by bylo možné ženu lépe najít. Žena se v oblasti nevyznala a neuměla navíc moc dobře česky,“ informoval mluvčí horské služby Marek Fryš.

Psovod ji se svým psím parťákem hledal podle popisu okolí, který žena po telefonu udávala. Nejdříve se vydali do lokality Antonínov poblíž Jeleního vrchu. Po asi 30 minutách neúspěšného pátrání zachytil pes stopu, po které se ihned vydali.

Zhruba po 200 metrech našli ženu v lesním porostu. Horský záchranář na místo přivolal policisty a zdravotnické záchranáře, zraněnou houbařku ošetřili a společnými silami ji transportovali do vozu zdravotnické záchranky, který ji převezl k dalšímu ošetření do nemocnice.