Zadržení pachatelé kyberpodvodů. Foto: PČR

Nejrozsáhlejší podvod v Česku! Falešní bankéři okradli lidi o 195 milionů!

Policie rozkryla nejrozsáhlejší kybernetický podvod v Česku za poslední roky. Hlavně seniory okrádali mladíci ve věku 18 až 29 o velké miliony!

Na nejrozsáhlejším případu podvodů v kybernetickém prostoru pracovali kriminalisté z Vysočiny od konce roku 2020. Jedná se o 803 objasněných dílčích skutků a způsobená škoda přesahuje částku 195 milionů korun.

Falešní bankéři obvolávali lidi z falešného call centra a strašili je, že jsou jejich peníze v ohrožení a mají je vybrat a odnést do bankomatu na bitcoiny, vložili je však právě na jejich zlodějský účet.

Falešní bankéři pobývali na Ukrajině, kde bylo umístěno tzv. „call centrum“. Zátah proběhl 12. dubna za účasti 140 policistů. Zadrženo bylo šest osob na Ukrajině a čtyři osoby v České republice,“ uvedla Policie ČR.

Byt plný stodolarových bankovek

Pachatelé se zdržovali v bytě s luxusním vybavením, nalezeny bylo i velké množství stodolarových bankovek. Osm ze zadržených jsou občané České republiky a dva cizinci – státní příslušníci Ukrajiny a Běloruska,“ sdělila dnes Policie ČR.

Pachatelé jsou podle policistů ve věku 18 až 29 let. „Byli obvinění z podvodu a účasti na organizované zločinecké skupině a jsou vazebně stíhání v České republice,“ dodala policie.

Přejít nahoru