Modernizovaná Škoda Scala. Zdroj: Škoda

Škoda Auto poodhalila, jak budou vypadat vylepšený Kamiq a Scala

Premiéra „omlazených“ stávajících modelů Škoda Kamiq a Scala se blíží. Škoda Auto dnes poodhalila, jak své úspěšné vozy vylepšila po stránce designu. Co na to říkáte?

Škoda Auto odhalila první oficiální skici modernizovaného modelu Scala a městského SUV Kamiq. Česká automobilka poskytla oběma modelům jak designová a technologická vylepšení, tak prvky vozů z vyšších tříd. Nová Škoda Scala a Kamiq budou mít digitální světovou premiéru 1. srpna.

Po přibližně čtyřech letech od zahájení své výroby se modely Škoda Scala a Škoda Kamiq dočkaly modernizace. Kombinace technologických vylepšení a designových úprav karoserie ještě více podtrhuje charakteristické vlastnosti obou vozů: dynamické vzezření modelu Scala a robustní vzhled modelu Kamiq.

Oba modely přicházejí s přepracovanými předními světlomety, předními a zadními nárazníky a maskou chladiče. Celou modernizaci podtrhují také nová kola z lehké slitiny i nápisy na pátých dveřích dle nového CI značky Škoda.

Nová Scala se zúženými světlomety

Štíhlejší přední světlomety modelu Scala zasahují až k masce chladiče, čímž zdůrazňují dynamický vzhled vozu. Do přívodu vzduchu v předním nárazníku nyní přesahují lakované části. Díky tomu je přední nárazník členitější.

Tyto designové prvky v barvě karoserie můžeme najít rovněž v difuzoru na přepracovaném zadním nárazníku lemovaném krystalickými elementy. Zadní světla mají nový propracovanější grafický design.

Nový Kamiq s výraznějšími SUV rysy

Modernizovaný Kamiq má výraznější design než jeho předchůdce. Horní element charakteristických dvoudílných světlometů byl zúžen a má ostřeji řezaný tvar. Větší a vzpřímenější maska je doplněna ve spodní části o výrazné dvojité lamely ve tvaru písmene U.

Černá část nárazníku pod maskou chladiče a přívod vzduchu zdůrazňují šířku vozidla, zatímco robustní stříbrný difuzor je usazen níže, aby poskytoval dobrou ochranu podvozku.

Zadní difuzor má širokou horní část a v dolních partiích je doplněn o mohutný stříbrný kryt. Modernizovaný světelný podpis dělených zadních světel ve tvaru písmene L vizuálně navazuje na shodně tvarovaná odrazová skla.

Přejít nahoru