Tragická nehoda, při které zemřela záchranářka Jana. Foto: Krimi Plzeň

Neštěstí: Plzeňská záchranářka zemřela i se svojí maminkou při tragické nehodě!

Záchranáři na Plzeňsku oplakávají svou dlouholetou kolegyni Janu z Domažlic. Zemřela i se svojí maminkou při tragické dopravní nehodě.

Tragická nehoda se odehrála ve čtvrtek odpoledne na silnici II/200 vedoucí z Horšovského Týna na Bor na Plzeňsku. Mezi Miřkovem a Vidicemi 63letá záchranářka Jana se svým vozem Škoda Yeti ze zatím nejasných příčin vyjela ze silnice a narazila do betonového mostku. V autě s ní jela i její 84letá maminka.

Záchranáři bojovali o život obou žen

„Řidička jela s osobním vozidlem značky Škoda Yeti ve směru na Miřkov, kdy z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru, vyjela ze silnice a sjela s vozidlem do levého silničního příkopu, kde došlo k čelnímu nárazu do betonového můstku,“ upřesnila policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Vůz bohužel dostal velkou ránu do přední části a byl značně zdemolovaný. Obě ženy bohužel utrpěly velmi vážná zranění. Záchranáři, kteří dorazili na místo u obou žen co nejdříve zahájili resuscitaci.

Záchranářka Jana i její maminka zemřely

„Přes veškerou snahu zasahujících se u obou žen již nepovedlo obnovit životní funkce a obě svým zraněním na místě podlehly,“ uvedla mluvčí plzeňské záchranky Mária Svobodová.

O nehodě informoval server Krimi-Plzeň. Později však záchranáři zjistili, že se jedná o jejich dlouholetou kolegyni Janu z Domažlic, která roky sama pomáhala zachraňovat lidské životy. Její náhlý odchod všechny kolegy záchranáře hluboce zasáhl.

„Se zármutkem oznamujeme, že dne 15. 2. 2024 nás opustila kolegyně Jana, která tragicky zahynula při dopravní nehodě. Nikdy nezapomeneme,“ napsali záchranáři ze ZZS Plzeň.

Kromě záchranářů obrovskou a hned dvojitou bolest prožívá rodina paní Jany. Její dva synové a dcera i se svými rodinami během okamžiku přišli nejen o maminku, ale i o babičku. „Poslední rozloučení se uskuteční v úzkém kruhu rodinném,“ píše rodina na zveřejněném parte.

Přejít nahoru